Серіали телеканалу «Дім» стали доступними для людей з порушеннями зору
Серіали телеканалу «Дім» стали доступними для людей з порушеннями зору
Перші серіали з тифлокоментарями вже можна переглянути на YouTube-каналі «Телеканал Дім. Інклюзивно», де публікується телевізійний контент у перекладі жестовою мовою та з аудіодескрипцією.
Рішення ДП «МПІУ» забезпечити українські серіали каналу «Дім» тифлокоментарями розширює простір безбар’єрності для людей з порушеннями зору та робить сучасний український телевізійний контент більш доступним для них.
«За кордоном забезпечення аудіовізуального продукту аудіоописом – поширена практика. У нас ситуація інша, українських сералів чи фільмів з тифлокоментарями, на жаль, дуже мало. В іномовлення є велика бібліотека сучасних серіалів, знятих за підтримки держави. Більшість з них ми вже адаптували в перекладі жестовою мовою. Тепер розпочинаємо цю роботу для незрячих людей, щоб вони могли споживати українській аудіовізуальний продукт, отримати емоційну підтримку, відчути увагу до свої потреб», — говорить генеральна директорка ДП «МПІУ», до складу якого входить телеканал «Дім», Юлія Бін.
Наразі на YouTube-майданчику «Телеканал Дім. Інклюзивно» з тифлокоментарями доступні серіали «Моє кіно» режисера Сергія Сторожева та «Одна родина» режисера Максима Мехеди. Найближчим часом заплановано публікацію серіалів «Сховища. Вісім історій» та «Невістка».
«Телеканал Дім. Інклюзивно» — перший канал в українському сегменті YouTube, на якому представлено телевізійний та безпековий контент виключно в перекладі жестовою мовою та з тифлокоментарями. Акумуляція інклюзивного контенту на одному майданчику розширює безбар’єрний простір і можливості людей з порушеннями слуху та зору в доступі до інформації і культурного життя, зокрема, спрощує пошук якісного українського інклюзивного телеконтенту. YouTube -канал було запущено у лютому 2024 року, у продовження соціальної ініціативи українського іномовлення з перекладу проєктів каналу «Дім» жестовою мовою та виробництва безпекових роликів для людей з порушеннями слуху, яка стартувала влітку минулого року.