Народному депутату Євгену Шевченку оголосили підозру у державній зраді

Народному депутату Євгену Шевченку оголосили підозру у державній зраді

14 Листопада 2024
586
14 Листопада 2024
18:53

Народному депутату Євгену Шевченку оголосили підозру у державній зраді

586
За матеріалами справи, нардеп починаючи з 2021 року систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах Росії, а також вів «бізнес» з режимом Лукашенка.
Народному депутату Євгену Шевченку оголосили підозру у державній зраді
Народному депутату Євгену Шевченку оголосили підозру у державній зраді

Правоохоронці оголосили про підозру в державній зраді народному депутату України Євгену Шевченку. Про це повідомляють Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора.

У повідомленнях правоохоронців не вказано імені підозрюваного, але обставини справи вказують саме на Шевченка.

За матеріалами справи, нардеп систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора. Депутат дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території і державного кордону України.

Депутат записував програми на власних каналах у ютубі й телеграмі, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, відвідував ефіри в українських та ворожих ЗМІ. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території Росії з метою створити враження, що це офіційна позиція представника української влади.

У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій і людей та неспроможна досягти миру. У жовтні-листопаді 2024 року він поширював викривлену інформацію про командування Сил оборони України та суспільні настрої всередині нашої держави. Також нардеп нав’язував думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з Росією на будь-яких умовах.

Він також поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей. Зокрема, він казав, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України й спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність у Грузії та Молдові.

Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Так, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію про відсутність загрози повномасштабного вторгнення РФ з території Білорусі.

Слідство також встановило його контакти з представниками посольства Білорусі після того, як він у вересні 2020 року зайшов на трибуну парламенту з державним прапором Білорусі. Він неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть із самопроголошеним президентом країни Олександром Лукашенком. Посилаючись саме на цю зустріч, депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ з території Білорусі.

За інформацією слідства, за протекцією Лукашенка депутат і його близькі родичі вели активний бізнес із представниками Білорусі, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами, вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.

«Режим сприяння» з боку білоруської влади дав змогу депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку, стверджує ДБР. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати через блокування сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітні авто загальною вартістю 500 тис. доларів США.

Депутату вручили підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна. Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

(ДОПОВНЕНО) Згодом в ефірі телемарафону радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян уточнила, що Євген Шевченко наразі затриманий. Суд може вже найближчим часом обрати йому запобіжний захід.

Нагадаємо, у квітні 2021 року український нардеп Євген Шевченко їздив до Мінська на зустріч із Лукашенком, де сказав йому, що «більше третини українців хотіли б бачити його своїм президентом». Згодом він привітав у соцмережах затримання опозиційного блогера Романа Протасевича.

Шевченко також рекламував ресурси проросійських блогерів Анатолія та Ольги Шаріїв, канали соратника Віктора Януковича Олександра Клименка, Оксани Марченко та інші проросійські ресурси. Після цього, у травні 2021-го, його виключили з фракції «Слуга народу».

Читайте також:

Фото: Євгеній Шевченко на зустрічі з Олександром Лукашенком, квітень 2021 року

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
586
Читайте також
14.11.2024 16:24
Данило Головатий
«Детектор медіа»
5 535
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду