У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024

У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024

15 Листопада 2024
710
15 Листопада 2024
00:18

У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024

710
Цьогоріч дискусії в рамках конференції присвячені викликам, які постали перед журналістами на третьому році повномасштабної війни.
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024

У четвер, 14 листопада, в Києві стартувала конференція «Медіадні»-2024, яку щорічно проводить Премія імені Георгія Ґонґадзе, починаючи з 2020-го. Цьогоріч програма заходів у межах «Медіаднів» присвячена ризикам та викликам, які постали перед українськими журналістами внаслідок повномасштабної війни з РФ, а також візії післявоєнного майбутнього нашої країни.

Нагадаємо, «Медіадні» — це проєкт, який проводить Премія імені Георгія Ґонґадзе, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською бізнес-школою та її випускниками, виданням «Українська правда», а також родиною Георгія Ґонґадзе. Проведення «Медіаднів» підтримує National Endowment for Democracy (NED).

На початку цьогорічної конференції виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен нагадала, що Георгій Ґонґадзе обстоював необхідність підтримки української журналістики з боку громадян країни, і «Медіадні» — це втілення саме такої підтримки.

Виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен

«Ми не просто читаємо наші медіа, не просто дякуємо їм за роботу, але й намагаємося підтримувати їхню роботу, тому для нас є такою важливою роль підприємців, свідомих людей, які також готові вкладати свої ресурси у підтримку незалежних медіа в Україні», — сказала Терен.

Як наголосили організатори заходу, Георгій Ґонґадзе був зокрема документалістом, він документував участь українських добровольців у російсько-грузинській війні, тому цьогорічні «Медіадні» вирішили розпочати показом фільму Олексія Радинського «Там, де закінчується Росія». Після показу відбулось обговорення, яке модерувала ведуча «Українського радіо», учасниця ініціативи «Закрий пельку Кремлю» Наталія Соколенко.

Учасники обговорення фільму «Там, де закінчується Росія»: (зліва направо) модераторка, журналістка «Українського радіо» Наталя Соколенко, керівник Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, літературознавиця, співавторка подкастів «Де ми?», «Деколонізаторки» Валентина Сотникова, режисер Олексій Радинський, мовознавиця, професорка Національної академії СБУ Орися Демська

Читайте також:

Ще одним заходом у рамках першого з трьох «Медіаднів»-2024 стала публічна дискусія, де обговорювали цензуру та самоцензуру під час війни. У дискусії взяли участь відеоблогерка, лекторка та письменниця, авторка та ведуча радіо й телепрограм з інфогігієни Оксана Мороз, ексрадниця зі стратегічних комунікацій Головнокомандувача ЗСУ, громадська та державна діячка, історикиня, кандидатка філософських наук Людмила Долгоновська, народний депутат Верховної Ради 9 скликання від «Голосу» Ярослав Юрчишин, медіаменеджер, ексзаступник головного редактора Gazeta Wyborcza Єжи Вуйчик. Модерував дискусію журналіст «Української правди» Роман Романюк.

Учасники панельної дискусії на тему «Цензура та самоцензура під час війни»: (зліва направо) модератор, журналіст «Української правди» Роман Романюк, відеоблогерка, лекторка та письменниця Оксана Мороз, ексрадниця зі стратегічних комунікацій Головнокомандувача ЗСУ Людмила Долгоновська, медіаменеджер, ексзаступник головного редактора Gazeta Wyborcza Єжи Вуйчик, народний депутат Верховної Ради 9 скликання від «Голосу» Ярослав Юрчишин 

Програму «Медіаднів» дивіться за посиланням. Конференція «Медіадні»-2024 триватиме до 16 листопада включно.

Читайте також:

Фото: Ігор Васильєв, "Детектор медіа"

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
710
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду