Талліннський кінофестиваль відмовився зняти з програми фільм про кохання українки і росіянина

Талліннський кінофестиваль відмовився зняти з програми фільм про кохання українки і росіянина

13 Листопада 2024
2503
13 Листопада 2024
19:10

Талліннський кінофестиваль відмовився зняти з програми фільм про кохання українки і росіянина

2503
Директорка фестивалю вважає, що «Глухі коханці» — це «художньо та змістовно дуже гострий фільм і дає можливість поговорити на актуальні теми».
Талліннський кінофестиваль відмовився зняти з програми фільм про кохання українки і росіянина
Талліннський кінофестиваль відмовився зняти з програми фільм про кохання українки і росіянина

Фільм російського режисера Бориса Гуца «Глухі коханці» не прибиратимуть з основної програми Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» (PÖFF), попри заклики українських Держкіно й МЗС. Про це повідомляє естонське видання ERR.

Після звернення українських кінематографістів фестиваль вилучив «Глухих коханців» зі спеціального відбору, однак стрічку все одно залишили в основній конкурсній програмі, і її покажуть глядачеві під час фестивалю.

«Фільм покажуть на PÖFF, адже ми обрали його не випадково, а тому що це художньо та змістовно дуже гострий фільм і дає можливість поговорити на актуальні теми», — сказала директорка фестивалю Тііна Локк.

На її думку, якщо фестиваль піддасться постійній забороні певних фільмів, він втратить імунітет до пропаганди.

Саме на Талліннському кінофестивалі відбудеться світова премʼєра «Глухих коханців». За словами Локк, фільм ще ніхто не бачив, але навколо нього вже розгорнули величезну наклепницьку кампанію.

«Цей фільм зазнає дуже лютої атаки з боку російських опозиціонерів, білорусів і українців, у яких точки зору, звичайно, дуже різні, і цей фільм також можна дуже по-різному трактувати, в цьому його шарм», — сказала вона.

Фестиваль також оприлюднив звернення до громадськості, в якому наголосив, що «Глухі коханці» «не є російським фільмом, оскільки його автор Борис Гуц покинув Росію після початку повномасштабної війни і жив як біженець у різних європейських країнах, а зараз проживає в Сербії». Мовляв, він неодноразово виступав проти війни, розпочатої Росією та режимом Путіна.

У зверненні наголосили, що свій попередній фільм «Мінськ» про трагічні події в Білорусі після президентських виборів 2020 року Гуц знімав в Естонії за підтримки Естонського кіноінституту. І стверджують, що його новий фільм також повністю незалежний: «Він був знятий за власні кошти з мінімальним бюджетом і знятий у Стамбулі міжнародною знімальною групою».

Прем’єра фільму «Глухі коханці» відбудеться на PÖFF у неділю, 17 листопада, о 20:30.

Нагадаємо, напередодні Державне агентство України з питань кіно закликало організаторів Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» не демонструвати російський фільм «Глухі коханці». Відомство зауважило, що «надання можливості демонстрації російських фільмів у сучасному контексті несе ризик пропаганди, яка виправдовує агресію, може бути частиною інформаційної стратегії агресора».

Міністерство закордонних справ України також закликало Талліннський кінофестиваль зняти з показу фільм «Глухі коханці». В МЗС назвали це черговою спробою гуманізувати Росію як агресора та відбілити її за допомогою культури.

Суспільне мовлення також висловило незгоду та обурення з приводу включення фільму до офіційної конкурсної програми Талліннського міжнародного кінофестивалю та закликало організаторів переглянути своє рішення. Суспільне звертає увагу, що у фільмі виправдовується російська агресія і агресора зображують як жертву. Стрічка також містить звинувачення українських військових у скоєнні воєнних злочинів, зокрема катуванні полонених, що є прикладом інструменталізованої «м'якої сили» російських імперських наративів.

Фільм Бориса Гуца «Глухі коханці» розповідає про стосунки української біженки і росіянина у Стамбулі на тлі війни в Україні. Детальніше про фільм читайте в матеріалі: «Та за що! Росіянин зняв еротичну драму про любов української біженки та росіянина».

Фото: кадр з фільму

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2503
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду