Єврокомісія врахувала рекомендації правозахисників у звіті щодо прогресу України на шляху до ЄС
Єврокомісія врахувала рекомендації правозахисників у звіті щодо прогресу України на шляху до ЄС
4 листопада 2024 року відбулося позачергове засідання Комітету з питань інтеграції України до ЄС, присвячене звіту Єврокомісії щодо України. У зустрічі взяли участь дипломати, українські високопосадовці та представники громадянського суспільства, зокрема громадські організації, які готували тіньовий звіт.
Про це пише ZMINA.
Серед учасників засідання була й адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова, яка відзначила, що звіт Єврокомісії в межах Пакета розширення — 2024, опублікований 30 жовтня 2024 року, містить багато рекомендацій, підготовлених правозахисниками в їхньому тіньовому звіті.
«Ми побачили у звіті Єврокомісії багато важливих рекомендацій, частина з яких може бути впроваджена вже зараз. Наприклад, ухвалення законопроєкту №5488, який посилить відповідальність за дискримінацію та додасть гендерну ідентичність до переліку підстав для злочинів на ґрунті ненависті. Крім того, необхідно оновити Національну стратегію у сфері прав людини та розробити новий план дій для її реалізації, оскільки попередній закінчився у 2023 році», — зазначила Луньова.
Водночас вона звернула увагу на відсутність фокусу у звіті на ситуації з правами людини в умовах подолання наслідків війни.
Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко підкреслив, що парламент України активно імплементує євроінтеграційні рекомендації.
«Законопроєкти, такі як № 5488, уже включені до порядку денного Верховної Ради», — повідомив Корнієнко, додавши про необхідність посилення інституційної спроможності державних органів у процесі євроінтеграції.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна виконує свої зобов'язання в безпрецедентних умовах війни. Вона визнала, що звіт Єврокомісії вказує на сфери, які потребують покращення та збільшення зусиль.
Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова додала, що звіт є загалом позитивним, хоча Єврокомісія висловила критику щодо таких питань, як децентралізація та свобода слова.
Нагадаємо, Верховний представник ЄС Жозеп Боррель та віцепрезидентка Вера Йоурова зробили спільну заяву щодо небезпек, з якими стикаються журналісти у конфліктних зонах.
Фото: ZMINA.