У ЄС розробили посібник з виявлення та аналізу дезінформації

У ЄС розробили посібник з виявлення та аналізу дезінформації

9 Листопада 2024
769
9 Листопада 2024
15:52

У ЄС розробили посібник з виявлення та аналізу дезінформації

769
Посібник дозволяє ефективно ідентифікувати та розкривати маніпулятивні інформаційні впливи з боку іноземних суб’єктів.
У ЄС розробили посібник з виявлення та аналізу дезінформації
У ЄС розробили посібник з виявлення та аналізу дезінформації

У ЄС презентували практичний посібник з виявлення та аналізу дезінформації під назвою «Інструментарій OSINT для виявлення та аналізу FIMI, спрямованої на дезінформацію на основі ідентичності (IBD)».

Про це йдеться на офіційному порталі Європейського союзу.

Зазначається, що цей інструмент важливий для проведення розслідувань OSINT і спрямований на виявлення кампаній з маніпулювання інформацією. Посібник охоплює методи збору, аналізу та перевірки інформації з відкритих джерел.

У першій частині визначено поняття IBD та описано його перетин із FIMI. Також досліджено, як ідентичність використовується для зловмисних цілей.

У другій частині викладено найкращі практики проведення розслідувань, орієнтованих на IBD, у сфері суспільних інтересів, із наголосом на необхідності ретельної оцінки загроз в онлайн-середовищі. Розділ надає практичні рекомендації щодо методів розслідування.

Третя частина містить повний і доступний каталог OSINT-інструментів для розслідування IBD у контексті FIMI. Ці інструменти охоплюють широкий спектр функцій, зокрема архівування цифрових доказів, оцінку координації між акторами, перевірку автентичності контенту, відстеження джерел атак і оцінку загального впливу дезінформаційних операцій.

У додатках є список онлайн-інструментів для розслідувань з відкритих джерел від Bellingcat. 

Ознайомитися з посібником можна за посиланням

Нагадаємо, історики, педагоги та медіаексперти видали посібник для шкільних вчителів «Історія як пропаганда». 

Фото: eeas.europa.eu.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
769
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду