Мінкульт веде поіменні списки митців і медійників, загиблих від початку повномасштабної війни
Мінкульт веде поіменні списки митців і медійників, загиблих від початку повномасштабної війни
На сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій розміщено списки митців і медійників, які загинули з початку повномасштабної війни. Пресслужба відомства повідомляє, що в міністерстві продовжують фіксувати їхні імена.
Війна забрала життя 132 українських митців та 93 медійників. Ці дані — не лише про масштаби втрат, а й нагадують про трагічні сторінки нашої історії, йдеться у повідомленні.
(ДОПОВНЕНО) У коментарі «Детектору медіа» директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКСК Ганна Красноступ пояснила, що при складанні списку загиблих медійників міністерство користувалось даними з трьох джерел: Офісу генпрокурора, Інституту масової інформації та Національної спілки журналістів України. Оскільки дані в цих джерелах між собою дещо відрізняються, за основу взяли інформацію саме від ІМІ.
Пані Красноступ також розповіла, що наступного тижня планується спільна зустріч усіх згаданих інституцій, щоб узгодити ці дані та надалі оприлюднювати від України однакову інформацію щодо загиблих на війні медійників.
«Так само як у 20-х — на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні росія цілеспрямовано нищить культурну еліту України.
Літературно-мистецьке покоління, відоме як “Розстріляне відродження”, подарувало світові шедеври літератури, живопису, музики та театру. Ці митці були гордістю нашої нації. Сьогодні ми знову втрачаємо не просто талановитих українців, а частину нашої душі, адже кожен наш митець — це унікальна особистість, яка збагачувала українську культуру», — наголошують у МКСК.
Журналісти, які нині працюють в Україні, нагадують держслужбовці, створюють важливі новини, розслідування та репортажі в умовах підвищеного ризику, «вони фіксують події війни, щоб надати Україні та світу достовірну інформацію про те, що відбувається. Медійники 24/7 збирають неспростовні докази злочинів окупантів та висвітлюють силу, подвиг і мужність наших захисників».
Під час війни загинули не лише українські, але й 7 іноземних медійників, які розповідали світові про події в Україні.
Систематичні злочини проти журналістів і медіа, вчинені Росією, становлять серйозну загрозу для свободи слова та інформаційної безпеки, підривають демократичні цінності та права людини, підкреслено в повідомленні.
У Мінкульті наголошують, що ми маємо пам’ятати українських митців та журналістів, убитих Росією, адже:
- збереження пам’яті про загиблих — це продовження їхньої справи;
- ми маємо передати пам’ять про них нащадкам, щоб вони знали ціну та силу свободи, демократії та культури;
- боротьба за свободу та демократичні цінності об’єднує українців різних поколінь;
- їхні мистецькі твори та журналістські матеріали — це скарби, які надихають нові покоління митців та медійників;
- пам’ятаючи про загиблих, ми посилюємо свій опір і наближаємо перемогу.
На сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій оприлюднено списки митців і медійників, які загинули через війну, розв’язану Росією. Списки містять імена та прізвища загиблих, біографічну та професійну інформацію про них, дату, місце та обставини їхньої загибелі або смерті.
Детальніше читайте за посиланнями:
Фото: картина іранської художниці Уada Аrt «Рука мученика», яку вона створила на підтримку України / Gazeta.ua