Російські соцмережі відвідує 6% громадян, 5% — сайти медіа, — дослідження USAID-Internews
Російські соцмережі відвідує 6% громадян, 5% — сайти медіа, — дослідження USAID-Internews
11% опитуваних зазначали, що споживають російські медіа особисто, а 15% вказували — що їх споживає хтось з оточення. Про це йдеться в щорічному дослідженні USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році», презентованому сьогодні, 7 листопада, в Укрінформі.
«Серед джерел новин українці все ще використовують російські соціальні мережі — 6% та новинні сайти — 5%. Водночас рівень довіри до всіх цих медіа досить низький», — зазначено у дослідженні.
Сторінки російських медіа в соцмережах у 2024 році відвідували 6% опитаних, торік — 5%, рівень довіри склав 23%. Відвідуваність російських новинних онлайн-сайтів зросла з 3 до 5%. Рівень довіри до них зріс до 15%. Переглядають російські телеканали 2%, рівень довіри зріс до 25%. 1% слухають радіо.
Споживання російських медіа протягом місяця, динаміка довіри
Головна причина використання російських медіа — зрозуміти, що вони говорять про Україну, та отримати альтернативну або іншу точку зору, зазначено в дослідженні.
Причини користування російськими медіа
Інтерес до опозиційних російських медіа перебуває на низькому рівні. Респонденти відчувають розчарування та низьку зацікавленість у них.
Окремі респонденти згадували такі російські канали та блогерів: Майкл Накі, Піонтковський, «Навальний Live», «Голос Америки», «Русский алармист», Марк Фейгін, Тетяна Лазарєва, Максим Кац, Євгеній Кисельов.
Фокус-групи та глибинні інтерв'ю з особами, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або територіях бойових дій, виявили, що попри принципову відмову опитуваних від споживання російських новин, ці новини все одно займають частину інфопростору мешканців ТОТ.
«Респонденти переважно вважають російські новини безглуздими та фантастичними, утім регіональні канали, що модеруються російськими адміністраторами, можуть бути корисними у наданні актуальної та оперативної інформації в разі обстрілу, комунальних проблем, ярмарок та інших побутових питань», — зазначено в дослідженні.
Читайте також:
- Кількість глядачів телемарафону «Єдині новини» скоротилась до 47%, — дослідження USAID-Internews
- Телеграм зберігає лідерство серед соцмереж у споживанні новин, але зростає занепокоєння щодо розповсюдження фейків, — дослідження USAID-Internews
- Українці стали споживати більше новин із соціальних мереж, — дослідження USAID-Internews
Фото: презентація дослідження USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році» / Укрінформ