Українці стали споживати більше новин із соціальних мереж, — дослідження USAID-Internews
Українці стали споживати більше новин із соціальних мереж, — дослідження USAID-Internews
Українці стали більше отримувати новини з соціальних мереж, тоді як використання новинних сайтів зменшується. Про це свідчать результати дослідження від USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році», яке було презентоване в Києві 7 листопада.
У 2024 році соціальні мережі, згідно з дослідженням, залишаються основним джерелом новин для 84% респондентів. У 2023 році частка таких респондентів становила 76%.
46% респондентів використовують для новин кілька джерел, тоді як 52% віддають перевагу використанню одного джерела, яким найчастіше є соціальні мережі.
Майже 40% опитаних споживали новинний контент виключно через них.
На 11% скоротилось число тих, хто дізнається новини з інтернет-сайтів: якщо у 2023 році таких було 41%, то у 2024-му стало 30%. Телебаченням у якості джерела новин у нинішньому році користується кожний третій з опитаних, як було й у минулому році. Радіо та преса є джерелом новин для незначної кількості опитаних.
Відсоток щоденних користувачів інтернету залишився на тому ж рівні, що й попереднього року — 90%. Аудиторія, яка користується смартфонами для споживання новин, продовжує зростати — до 90%, а серед осіб віком 18–35 років цей показник становить 97%. Отже, смартфон залишається основним девайсом, за допомогою якого українці отримують новини.
Дослідження «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році» було виконано дослідницькою компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews Network, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців щодо споживання медіа, виміряти їхню довіру до медіа та вразливість до іноземних інформаційних маніпуляцій і втручань.
Під час дослідження було опитано 3 000 р респондентів у містах України з населенням 50 000+ у Київській, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській та Чернівецькій областях. Похибка вибірки не перевищує 2,5%. Були проведені очні інтерв'ю, а також фокус-групи та інтерв'ю з такими групами українців: мешканці невеликих населених пунктів, розташованих поблизу бойових дій; внутрішньо переміщені особи; військовослужбовці Збройних сил України; українці, переміщені до Польщі, Німеччини, Чехії, Італії, Іспанії, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії, Ірландії, Нідерландів, Румунії та Болгарії; мешканці тимчасово окупованих територій та/або територій, де точаться активні бойові дії (Луганська, Донецька, Запорізька й Херсонська області).
Інтерв'ю та фокус-групи проводилися з травня до липня 2024 року.
Читайте також:
- Найбільш надійним джерелом інформації для українців залишаються родина й друзі, — дослідження USAID-Internews
- Telegram зберігає лідерство серед соцмереж у споживанні новин, але зростає занепокоєння щодо розповсюдження фейків, — дослідження USAID-Internews
- 47% громадян вважають дезінформацію актуальною проблемою, — дослідження USAID-Internews
- Кількість глядачів телемарафону «Єдині новини» скоротилась до 47%, — дослідження USAID-Internews
- Найбільш надійним джерелом інформації для українців залишаються родина й друзі, — дослідження USAID-Internews
Ілюстративне фото: Getty Images