Україна в ООН закликала розмежовувати журналістику і пропаганду, до якої вдається Росія
Україна в ООН закликала розмежовувати журналістику і пропаганду, до якої вдається Росія
Україна закликала країни ООН розмежовувати журналістику і пропаганду, до якої вдається Росія у війні проти нашої країни. Про це під час дебатів з питань інформації у Четвертому комітеті Генасамблеї ООН заявив перший секретар постпредства України Дмитро Тимошенко, повідомляє кореспондент «Укрінформу» в Нью-Йорку.
«Дезінформацію та пропаганду війни, а також тих, хто займається цією діяльністю, необхідно чітко відрізняти від професійної журналістики та журналістів», — сказав він.
Тимошенко розповів, що російські пропагандисти розпалюють ненависть до українців, прославляють воєнні злочини окупаційної армії та виправдовують порушення Росією Статуту ООН.
- Читайте також: ПАРЄ закликала накласти санкції на російські медіа та визнати РПЦ інструментом пропаганди
«Використання Росією тактики гібридної інформаційної війни та дезінформації підживлює її агресивну війну проти України. Пропаганда та дезінформація стали ключовими інструментами повномасштабного вторгнення Росії в Україну, спеціально розробленими для виправдання злочинних дій російських збройних сил та дегуманізації українців», — зазначив Тимошенко у своїй заяві та наголосив на необхідності глобальної боротьби з фейковими новинами.
Він також звернув увагу, що Росія цілеспрямовано практикує незаконне затримання українських журналістів, катування та вбивства. Зокрема, дипломат розповів про затримання та загибель журналістки Вікторії Рощиної, закликавши всі делегації засудити її вбивство та злочини проти українських працівників медіа.
Про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні стало відомо 10 жовтня. Обставини її смерті поки невідомі. За інформацією ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими.
Тіло Вікторії Рощиної не повернули до України в рамках обміну полоненими, який відбувся 18 жовтня. Речник Коордштабу з питань військовополонених Петро Яценко припускав, що повернення тіла Рощиної російська сторона затягуватиме всіма можливими способами, щоб дослідження не змогли встановити причини смерті журналістки, зокрема чи були застосовані тортури.
Європейський Союз заявив, що вимагає ретельного та незалежного розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної. Аналогічну заяву вже зробили «Репортери без кордонів» та гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. Про це ж говорили на дебатах у Європарламенті. Правозахисники Freedom House закликали міжнародну спільноту притягнути російську владу до повної відповідальності за вбивство Вікторії Рощиної. Експерти ООН з прав людини закликали Росію терміново підтвердити інформацію про загибель Рощиної.
Фото: Getty Images