У Торонто відбудеться спеціальний показ документального фільму «Zinema»

У Торонто відбудеться спеціальний показ документального фільму «Zinema»

6 Листопада 2024
264
6 Листопада 2024
15:25

У Торонто відбудеться спеціальний показ документального фільму «Zinema»

264
Після показу «Zinema» відбудеться панельна дискусія з міжнародними експертами, під час якої обговорять методи протидії дезінформації та важливість відповідального висвітлення воєнних подій
У Торонто відбудеться спеціальний показ документального фільму «Zinema»
У Торонто відбудеться спеціальний показ документального фільму «Zinema»

7 листопада в Торонто відбудеться спеціальний показ документального фільму «Zinema» українського режисера Корнія Грицюка. Про це повідомили організатори заходу. 

Як зазначається, документальний фільм «Zinema» досліджує, як російське кіно з 1990-х років стало інструментом пропаганди, поширення ксенофобії та шовінізму, розкриваючи його роль у формуванні наративів, що підтримують антидемократичні цінності та агресивну політику.

«Цей показ є важливою подією для підтримки обговорень у канадському суспільстві питань пропаганди, маніпулятивного контенту та дезінформації. У програму цьогорічного TIFF був включений фільм "Росіяни на війні" режисерки Анастасії Трофімової, який звертається до питання суспільної підтримки війни Росії проти України. Фільм викликав хвилю протестів української діаспори та дипломатів в Канаді та сприяв міжнародній дискусії про вплив пропаганди в кіно», — йдеться у повідомленні. 

Після показу «Zinema» відбудеться панельна дискусія з міжнародними експертами, під час якої обговорять етичні виклики для кураторів кінофестивалів, методи протидії дезінформації та важливість відповідального висвітлення воєнних подій.

Серед запрошених експертів:

  • Кріс Александер — колишній міністр громадянства та імміграції Канади, експосол Канади в Афганістані;
  • Анжела Мерфі — редакторка відділу міжнародних новин канадського видання у The Globe and Mail;
  • Тім Мак — засновник медіапроєкту The Counteroffensive;
  • Мирося Ватаманюк — модераторка, експрограмерка міжнародного кінофестивалю Hot Docs у Торонто.

Ініціатором показу та панельної дискусії став генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко. Співорганізатором виступила українсько-канадська кінематографічна спільнота, зокрема українська продюсерка Анна Паленчук, яка наразі проживає в Торонто.

Нагадаємо, «Russians at War» («Росіяни на війні») — документальна стрічка російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової, колишньої співробітниці пропагандистської медіамережі Russia Today. Трофімова майже рік провела з російським батальйоном, який воює на сході України. В описі фільму вказано, що він розповідає історії російських солдатів, які нібито «допоможуть глибше зрозуміти цю війну». 

Фільм створено в копродукції Канади та Франції. Він дістав фінансування від державного Канадського медіафонду в розмірі 340 тис. доларів. Конгрес українців Канади (UCC) закликав канадський уряд розслідувати, чому пропагандистський фільм «Росіяни на війні» зняли на гроші платників податків Канади.

Канадський медіафонд (CMF) пояснив «Детектору медіа», за якою процедурою виділив кошти на фільм «Росіяни на війні». У Фонді розповіли, що стрічку обрав за спеціальною програмою мовник TVO, акредитований канадським медіарегулятором. Згодом, під тиском української громади й дипломатів, канадська компанія TVO відмовилася від подальшої підтримки фільму.

5 вересня цю стрічку показали в позаконкурсній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю. Ще три покази були заплановані на 6 вересня. Проти цього показу висловили рішучий протест МЗС України та посол України в Італії. Держкіно закликало організаторів фестивалю виключити цей фільм з програми.

Також у вересні цей фільм показали на Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF). З вимогою скасувати показ стрічки до організаторів кінофестивалю зверталися Генеральне консульство України в Торонтогрупа народних депутатів України. Засудила показ фільму віцепрем’єр-міністерка Канади Христя Фріланд.

TIFF спершу скасував покази фільму через нібито «серйозні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки». Проте за кілька днів відновив їх. Організатори вважають, що стрічку Анастасії Трофімової не можна вважати російською пропагандою, оскільки це канадсько-французька копродукція, яка фінансувалася канадськими агентствами.

26 вересня Цюрихський кінофестиваль також скасував публічні покази пропагандистського фільму «Росіяни на війні».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
264
Читайте також
26.10.2024 10:00
Дмитро Десятерик
для «Детектора медіа»
759
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду