Євгенія Кравчук: ПАРЄ працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів

Євгенія Кравчук: ПАРЄ працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів

4 Листопада 2024
337
4 Листопада 2024
16:33

Євгенія Кравчук: ПАРЄ працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів

337
Депутатка наголосила, що ця проблема повинна бути на слуху, бо це створює необхідний тиск, який допоможе звільнити людей.
Євгенія Кравчук: ПАРЄ працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів
Євгенія Кравчук: ПАРЄ працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів

Парламентська асамблея Ради Європи працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів. На початку 2025 року відбудуться необхідні слухання. Про це під час пресконференції «Чи покарають Росію за злочини проти свободи слова в Україні?» сказала народна депутатка та заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, яка зараз перебуває у відрядженні в США і вмикалась по відеозв’язку.

«ПАРЄ працює над окремою резолюцією щодо полонених журналістів і що можна зробити, щоб їх звільнити. Я сподіваюся, що вже на початку наступного року можна буде провести спільні слухання з юридичним комітетом, який має певний мандат по темі полонених, — сказала Євгенія Кравчук. — Чи резолюції ПАРЄ або інших організацій звільняють когось із полону автоматично? Звісно, ні. Але це — елемент тиску, елемент публічності, і ми бачимо, що навіть родинам полонених важливо, щоб про ці прізвища говорили на трибунах у Європейському парламенті, в ПАРЄ, в ОБСЄ. Публічність — це тиск на Міжнародний комітет Червоного Хреста, бо саме він має мандат доступу до полонених».

Євгенія Кравчук перебуває у США, тому долучалась до пресконференції по відеозв'язку

Вона зазначила, що порушуватиме тему цивільних полонених у США, де зараз перебуває, а згодом і в Європарламенті. За її словами, західним політикам треба пояснювати, що Росія не хоче обмінювати полонених журналістів саме через їхню діяльність та впливовість.

«Журналістів беруть у полон саме через те, що вони фіксують воєнні злочини, через те, що вони дають достовірну інформацію, фіксують все, що відбувається на окупованих територіях. І сам феномен громадянської журналістики ще треба пояснити нашим європейським колегам, бо вони, очевидно досі не можуть зрозуміти, що ні на окупованих територіях, ні в самій Росії немає вільних медіа, — сказала Євгенія Кравчук. — З червня, коли повернувся Наріман Джелял, який також є журналістом, у нас з’явилась надія на повернення цивільних полонених. Він уже свідчив на Парламентській асамблеї Ради Європи у жовтні. А в червні нам вдалося провести окремий захід. Я вперше бачила, щоб делегати ПАРЄ — парламентарі з 40+ країн плакали, коли вони чули, як Катерина Єсипенко розповідала про тортури над чоловіком, коли розповідали про людей, які хочуть розповідати правду і за це потрапляють на підвал».

Вона також сподівається, що згодом на подібні зустрічі до партнерів зможе долучитися правозахисник та журналіст Максим Буткевич, якого нещодавно вдалося звільнити з російського полону.

Нагадаємо, очільниця ІМІ Оксана Романюк заявила, що міжнародні організації мають діяти активніше у питанні полонених журналістів. З 2014 році в російському полоні побували 112 журналістів.

Фото: Максим Поліщук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
337
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду