Війна залишається головним занепокоєнням країн Центрально-Східної Європи, окрім Угорщини, — дослідження Kantar

Війна залишається головним занепокоєнням країн Центрально-Східної Європи, окрім Угорщини, — дослідження Kantar

4 Листопада 2024
297
4 Листопада 2024
12:30

Війна залишається головним занепокоєнням країн Центрально-Східної Європи, окрім Угорщини, — дослідження Kantar

297
За даними опитування, угорців передовсім непокоять проблеми подорожчання цін на товари, зростання бідності та маніпуляція інформацією у ЗМІ.
Війна залишається головним занепокоєнням країн Центрально-Східної Європи, окрім Угорщини, — дослідження Kantar
Війна залишається головним занепокоєнням країн Центрально-Східної Європи, окрім Угорщини, — дослідження Kantar

Війна є найбільшою зовнішньою загрозою для половини населення Центрально-Східної Європи. Про це свідчать результати міжнародного дослідження «Kantar Lifestyle 2024: чим живуть та про що хвилюються країни Центрально-Східної Європи», у яке також включена Україна. 

Про те, що війна залишається головною причиною хвилювання, сказали 48% опитаних віком 18–65 років у вимірюваних країнах.  Війна є основним занепокоєнням в Україні (84% респондентів), Чехії (54%), Румунії (49%) та Болгарії (44%). У Словаччині (41%) та Австрії (39%) війна на другому місці.

Серед найголовніших побоювань також назвали стрімке і значне зростання цін на товари та послуги (41%) та збільшення рівня бідності (35%).

Водночас угорців передовсім непокоять проблеми подорожчання цін на товари, зростання бідності, маніпуляція інформацією у ЗМІ, довгострокове погіршення погоди, епідемії та хвороби, а також погіршення навколишнього середовища.

Українців найбільше хвилюють війна (84%), суттєве подорожчання товарів (49%), зростаюча бідність (48%), політична невизначеність (31%), маніпуляція інформацією у ЗМІ (29%), збільшення економічного провалля між різними групами населення (28%), хвороби та епідемії (22%), а також безробіття (21%). 

Австрію оцінюють як найбільш збалансовану націю в плані високої задоволеності всіма трьома рівнями: сімейне життя, робоче життя та соціальне життя. Рівень задоволеності життям нижчий у посткомуністичних країнах, як-от Словаччина та Угорщина. Україна перебуває на крайньому полюсі невдоволення, що відповідає обставинам війни.

Задоволеність у Румунії значно зумовлена сімейним аспектом. У Болгарії це поєднання сімейного та соціального життя. Словацьке та угорське суспільства менш задоволені роботою, а також соціальним життям. Ці країни мають порівняно низькі результати, схожі з Україною.

Дослідники зауважили, що чим нижча економічна задоволеність у країні, тим більші занепокоєння щодо майбутніх економічних перспектив. Утім, занепокоєння майбутнім фінансовим станом родини залишаються великими по всьому регіону. Занепокоєння щодо економічних змін найбільш високі в Чехії, Словаччині та Угорщині (приблизно 70%), а також в Україні (87%), яка, як вважає Kantar, «переживає надзвичайну екзистенційну невизначеність».

За даними дослідження, лише один з п’яти громадян у країнах Центрально-Східної Європи задоволений розвитком демократії, урядом і політичним представництвом.

«Найбільш оптимістичні оцінки присутні в Австрії (дані зібрано перед парламентськими виборами у вересні 2024 року), але навіть там менше половини задоволені станом державного управління та розвитком демократії, і лише 30% задоволені своїм політичним представництвом. Задоволеність дуже низька в посткомуністичних країнах (типово нижче 20%, за винятком Чехії), їхні громадяни дуже скептичні», — зауважили в Kantar.

У всьому регіоні сенс життя є ключовою цінністю для більшості людей. Приблизно 80% у кожній країні погоджуються з твердженням, що останнім часом замислювались над тим, наскільки змістовні їхні дії. Про це казали, зокрема, 80% опитаних українців.

Більш ніж половина населення регіону бажають більше жити й менше працювати (окрім Угорщини та України). Тільки 39% опитаних українців погодились, що вони хотіли б працювати менше й жити більше. Найбільший попит на баланс між роботою та життям зафіксували в Болгарії та Чехії.

Національне онлайн-опитування чоловіків та жінок у віці 18–65 років проведене компанією Kantar у вересні 2024 року в Австрії (989), Болгарії (379), Румунії (380), Словаччині (365), Угорщині (394), Україні (441) та Чеській Республіці (4432). Детальніше ознайомитися зі звітом можна тут.

Ілюстрація: SSPH

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
297
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду