«Вікіпедія 20»: у Києві нагородили людей, які творили українську Вікіпедію

«Вікіпедія 20»: у Києві нагородили людей, які творили українську Вікіпедію

3 Листопада 2024
667
3 Листопада 2024
11:00

«Вікіпедія 20»: у Києві нагородили людей, які творили українську Вікіпедію

667
На щорічній українській Вікіконференції 2024 у Києві нагородили волонтерів та волонтерок, які протягом 20 років існування української Вікіпедії зробили найбільші внески до її розвитку.
«Вікіпедія 20»: у Києві нагородили людей, які творили українську Вікіпедію
«Вікіпедія 20»: у Києві нагородили людей, які творили українську Вікіпедію

«Вікіпедія 20» — це нагорода, якою відзначили досягнення представників та представниць вікіспільноти та їхній внесок протягом 20 років існування української Вікіпедії.

Залежно від категорії переможці визначалися за об'єктивними критеріями (станом на 30 січня 2024 року) або за результатами оцінювання журі, яке спиралося на номінації від усіх охочих представників вікіспільноти.

Всього нагороду отримали 38 волонтерів та волонтерок Вікіпедії у 18 номінаціях: наприклад, за покращення якості статей, за систематизацію знань та за найбільшу кількість започаткованих статей. Повний список ви можете переглянути у Вікіпедії. Нагородження пройшло на щорічній найбільшій українській Вікіконференції у Києві.

Василь Шиманський
Фото: Бойко Ірина

Василь Шиманський, один із найпродуктивніших ініціаторів тематичних тижнів у Вікіпедії, нагороджений спеціальною відзнакою «За підтримку тематичного співробітництва» розповів: «Дуже приємно [отримати] таку відзнаку. Загалом приємно коли користувачі долучаються до тематичних конкурсів чи тижнів, щоби разом, навіть якщо це кілька користувачів, закривати якусь важливу популярну тематику. Мабуть заспокоюся [з тематичними] тижнями не тільки міжнародними, але й у першу чергу регіонів України, коли про кожну тему, яка стосується України, буде стаття українською. Як є питання з дипломатією “Нічого про Україну без України”, так і хотілося б, щоб не було жодної теми у інших Вікіпедіях, якої б не було в українській Вікіпедії і де не було нашої власної думки на це».

Галина Качуровська
Фото: Ірина Бойко

«Пригадуючи, що долучилася до Вікіпедії 9 років тому, можу сказати, що насамперед мене мотивувало — це самій черпати нові знання, інформацію із вікі, та ще більш важливим було доповнювати статті, ілюструвати їх, створювати нові статті, досліджувати і таким чином ділитися із світом», — поділилася Галина Качуровська, яка започаткувала освітній клуб ВікіБар на базі Барського професійного будівельного ліцею. Вона навчає вчителів та учнів дописувати Вікіпедію і залучила десятки людей до наповнення Вікіпедії. Галина посіла друге місце у номінації «За популяризацію Вікіпедії»

Номінувати користувачів на нагороду могли всі охочі. Внесок номінантів(-ок) оцінювало журі: Віра Моторко, Юрій Пероганич, Анатолій Гончаров, Олексій Болдирєв та користувач Gikü з Молдови (для номінації «За міжнародну підтримку»).

«Мені було дуже приємно, що мені надали можливість долучитися до того, щоб переглянути внесок найбільш визначних користувачів у Вікіпедії і висловити свої думки стосовно того, хто найбільш вагомий. Це надзвичайно велика честь для мене. Я сподіваюся, що всі відзначені цією нагородою будуть пишатися своїм внеском, як вони і мають робити. А всі інші будуть прагнути отримати цю нагороду наступного разу. Давайте працювати над українською Вікіпедією, бо вона того варта», — прокоментувала під час церемонії нагородження членкиня журі Віра Моторко, адміністраторка української Вікіпедії та вікімедійка року 2024.

Віра Моторко на церемонії нагородження «Вікіпедія 20»
Фото: Ірина Бойко 

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
667
Читайте також
11.01.2024 17:54
Юрій Пероганич, «Вікімедіа Україна»
1 282
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду