У Києві відбудеться прем’єра фільму «Кіра Муратова. Не хочу, щоб про мене розповідали інші»

У Києві відбудеться прем’єра фільму «Кіра Муратова. Не хочу, щоб про мене розповідали інші»

1 Листопада 2024
1014
1 Листопада 2024
19:18

У Києві відбудеться прем’єра фільму «Кіра Муратова. Не хочу, щоб про мене розповідали інші»

1014
До виробництва стрічки долучилась Одеська кіностудія за підтримки Державного агентства України з питань кіно
У Києві відбудеться прем’єра фільму «Кіра Муратова. Не хочу, щоб про мене розповідали інші»
У Києві відбудеться прем’єра фільму «Кіра Муратова. Не хочу, щоб про мене розповідали інші»

У Києві в Будинку кіно 5 листопада Національна спілка кінематографістів України спільно з ПрАТ «Одеська кіностудія» та Одеським осередком НСКУ проведуть творчий вечір з нагоди 90-річчя від дня народження народної артистки України, кінорежисерки Кіри Муратової. Про це повідомляє Національна спілка кінематографістів України у фейсбук.

Під час творчого вечора відбудеться прем'єра фільму «Кіра Муратова. Не хочу, щоб про мене розповідали інші» режисером якого є Дмитро Томашпольський, а продюсером Андрій Осипов.

У коментарі «Детектору медіа» режисер фільму Дмитро Томашпольський розповів, що пропозиція зробити фільм до 90-річчя Кіри Муратової надійшла від директора та продюсера Одеської кіностудії Андрія Осипова ще влітку.

«Коли я збирав матеріал, а в мережі, дякувати Богу, безліч інтерв'ю самої Кіри Георгіївни, свідчень та спогадів її колег, акторів, друзів, я одразу почав монтувати. Однак дуже скоро стало очевидним, що звичайний підхід — героїня про себе, інші — про героїню, плюс фрагменти з фільмів — не працює. Муратова вперто не хотіла ні з ким монтуватися. Поступово з фільму довелося забирати всіх, хто розповідав про неї. А одного чудового дня в одному з інтерв'ю я прочитав, що Кіра Георгіївна не хоче, щоб про неї розповідали інші, і завжди воліє говорити про себе сама. Ця цитата стала назвою фільму та одночасно прийомом викладу матеріалу. У фільмі має залишитися лише вона сама, її монологи. І її фільми. А ще, як відомо, в одному зі своїх головних фільмів "Короткі зустрічі", Кіра Муратова зіграла головну роль. Таким чином, кадри ігрового фільму перетворилися на документальні», — каже Томашпольський.

Режисер розповів, що запропонував знайдений прийом продюсеру, а він підтримав цю ідею.

«Кіра Георгіївна не хотіла, щоб про неї розповідали інші. Вона мала розповісти про себе сама. Далі потрібно було вибрати кадри з фільмів режисера, фотографії, інші матеріали та скласти мозаїку, практично автопортрет. Вірю, що 5 листопада в день свого дня народження у залі Будинку кіно буде і сама Кіра Муратова, яка дивитиметься цей фільм. Фільм, який вона створила сама. Бо там тільки вона сама, її власні слова та її фільми. Без чиїхось домислів і коментарів», — наголосив режисер.

До виробництва стрічки долучилась Одеська кіностудія за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кіра Муратова народилася у 5 листопада 1934 року в місті Сороки, яке зараз входить до складу Молдови. У 1950-х роках вона прийняла рішення переїхати із Бухареста, де вона проживала з батьками, до СРСР та вступила до Московського державного університету. Згодом вступила до ВДІКу.

У 1961 році вона почала працювати в Одеській кіностудії та разом із першим чоловіком Олександром Муратовим, з яким вони були одружені кілька років, зробила перші кроки у кінематографі як режисерка. На її рахунку понад 20 режисерських робіт. Муратова також працювала як сценаристка. Перша самостійна режисерська робота Кіри Муратової — стрічка «Короткі зустрічі», яку вона зняла саме на Одеській кіностудії.

У 2004 році президент України Леонід Кучма нагородив кінорежисерку, народну артистку України Кіру Муратову, найвищою державною нагородою — орденом Ярослава Мудрого IV ступеня «за значні особисті заслуги у розвитку культури та мистецтва, багаторічну плідну діяльність у кіно».

Кіра Муратова також є почесною громадянкою Одеси.

Вона померла 6 червня 2018 року увечері, у своїй одеській квартирі після тяжкої хвороби.

Похована Муратова на Таїровському цвинтарі в Одесі.

Фото: Національна спілка кінематографістів України/Фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1014
Читайте також
31.10.2024 17:00
Дмитро Десятерик
для «Детектора медіа»
803
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду