Російська пропаганда готує підтримку населенням ядерної війни, — War of Words
Російська пропаганда готує підтримку населенням ядерної війни, — War of Words
Проєкт War of Words, інструмент штучного інтелекту, який спеціалізується на обробці та аналізі відео й аудіо з російських пропагандистських джерел, проаналізував топнаративи жовтня на російському ТБ.
Аналітики проєкту виокремили вісім основних наративів, які лунали напередодні президентських виборів у США на російському телебаченні.
«Лише упродовж жовтня 2024 року загальна кількість згадок слова "ядерна" на трьох основних телеканалах сягла 1284 повторень. Окрім традиційних тез про "загрози розширення НАТО", а також "відповіді на зовнішні загрози" почастішали звинувачення західних медіа у "перебільшенні та нагнітанні страху перед російським ядерним арсеналом"», — зазначають аналітики проєкту.
Фахівці War of Words додають, що з 2022 року не було жодного дня без обговорення ядерних загроз на російському телебаченні.
Топ жовтневих наративів російського ТБ щодо потенційного ядерного конфлікту:
- «Захід, особливо США і НАТО, провокують Росію регулярними військовими навчаннями та розміщенням ядерного озброєння» — транслюється як загроза, що підштовхує до дій у відповідь.
- «НАТО розширюється, ядерні об'єкти можуть бути розміщені на нових територіях, таких як Фінляндія та Польща» — подається як стратегічний ризик для безпеки Росії.
- «Постачання озброєнь Україні, включаючи обговорення про можливий ядерний статус, є небезпечним» — подається як провокація з боку Заходу, яка збільшує ризик ядерного конфлікту.
- «Російська оборонна доктрина має оборонний характер» — транслюється як протидія західним загрозам.
- «Стандарти Заходу щодо ядерних загроз є подвійними» — подається для виправдання власних ядерних навчань.
- «Ризик ненавмисного застосування ядерної зброї зростає через збільшення напруженості, можливих помилок і непорозумінь між сторонами» — транслюється як виправдання агресивної риторики та зняття відповідальності за катастрофічні наслідки.
- «Західні ЗМІ винні в перебільшенні та нагнітанні страху перед російським ядерним арсеналом» — подається як ілюстрація посилення напруженості та виправдання негативного іміджу Росії.
- «Внутрішньополітичні рішення США сприяють ескалації міжнародних конфліктів» — використовується для виправдання агресивної ядерної риторики.
«Росія, як завжди, грає на суперечностях, заплутуючи глядача — звинувачує світ у провокуванні ядерної війни, але говорить про власне право на ядерний удар, гнівається з того, що на Заході закликають не боятись російської ядерної атаки, але запевняє в тому, що не має наміру бити першою, скаржиться на ядерні навчання Заходу, але сама їх проводить. В результаті у людей каша в голові і вони готові виправдати будь-яке рішення політичного керівництва», — каже Володимир Бородянський, засновник сервісу дослідження російської пропаганди War of Words, колишній міністр культури, молоді та спорту України.
Нагадаємо, український медіаменеджер, ексміністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у 2022 році заснував проєкт War of Words — англомовний інструмент на основі штучного інтелекту, який дає змогу швидко аналізувати сотні тисяч годин контенту російської пропаганди.
Фото ілюстративне