1 листопада о 21:00 в телемарафоні відбудеться прем'єра фільму «USA-UA: Секретні файли Білого дому»

1 листопада о 21:00 в телемарафоні відбудеться прем'єра фільму «USA-UA: Секретні файли Білого дому»

1 Листопада 2024
3398
1 Листопада 2024
19:00

1 листопада о 21:00 в телемарафоні відбудеться прем'єра фільму «USA-UA: Секретні файли Білого дому»

3398
2 листопада о 23:00 стрічку покажуть в ефірі «1+1 Україна». Фільм вже вийшов на ютуб-каналі ТСН.
1 листопада о 21:00 в телемарафоні відбудеться прем'єра фільму «USA-UA: Секретні файли Білого дому»
1 листопада о 21:00 в телемарафоні відбудеться прем'єра фільму «USA-UA: Секретні файли Білого дому»

Телевізійна прем'єра документальної стрічки «USA-UA: Секретні файли Білого дому» спеціальної кореспондентки ТСН Ольги Кошеленко відбудеться 1 листопада о 21:00 в рамках телемарафону «Єдині новини». 2 листопада о 23:00 фільм покажуть в ефірі «1+1 Україна». Він уже вийшов на ютуб-каналі ТСН. 

Журналістка дослідила розсекречені документи американських спецслужб та Білого дому, які відкривають завісу кулуарних розмов, що визначали геополітику та долю України. У фільмі також ідеться про раніше невідомі факти щодо подій напередодні повномасштабного російського вторгнення.

У розмові з «Детектором медіа» Ольга Кошеленко розповіла, що їй довелося проаналізувати низку розсекречених документів про події з 1991 до 2000 року.

«Остання велика папка по Україні, яку я читала, стосувалася візиту Клінтона до України та Росії у 2000 році.  Такі папки, переважно спільні для України та Росії як регіону для одного візиту, могли містити кілька сотень сторінок аналітики, доповідних записок та інших документів. Це повна картина для президента того, що його очікує, які можуть бути проблемні питання, які цілі Сполучені Штати перед собою ставлять», — зазначила журналістка.

Викликом для Ольги Кошеленко стала потреба відсортувати інформацію та відкинути те, що не вписується в загальну канву стрічки. Досліджувати розсекречені матеріали журналістка почала з початку 2024 року. Активний період зйомок стартував із серпня.

Своїми спогадами для проєкту поділилися помічниця президента США Білла Клінтона Мелані Вервір, перекладач президента США Джорджа Буша Старшого Юрій Саєвич, перший посол США в Україні (1992–1993) Роман Попадюк, спеціальний помічник президента США Джорджа Буша-старшого, директор з питань Росії у РНБ США (2002–2007) Томас Грем та інші.

Як зауважила Кошеленко, список спікерів був великий. З деякими їй вдалося поспілкуватися, хтось відмовляв у зйомках. Зокрема, пропозицію відхилила людина, яка займалася розробкою санкційної політики в адміністрації Барака Обами.

Редакторка проєкту, заступниця директора департаменту новин «1+1 медіа» Ольга Кашпор у розмові з «ДМ» також розповіла, що команда витратила багато часу на узгодження інтерв’ю з американськими спікерами. 

«Ідея зробити великий документальний матеріал до виборів у США з'явилася ще на початку поточного року, але безпосередньо до реалізації ми приступили на початку літа. Левову частку нашого часу в роботі зайняли домовленості з американською частиною пулу спікерів. Ольга знаходиться у Вашингтоні, тому фактично ми працювали з нею через океан. Вона робила дуже багато завдань паралельно.

Монтаж вдалося завершити за кілька днів до офіційного релізу. З одного боку, це продукт свого роду "вічний", тому що у ньому зібрана вся антологія українсько-американських стосунків. З іншого боку, його треба було видати у чіткий час перед виборами у США, коли інтерес до теми буде вищий. Тож ми поспішали і для такого великого полотна завершили проєкт у рекордні терміни», — вважає Кашпор.

Проєкт реалізувала команда з понад 20 людей. За словами редакторки, для стрічки не виділяли спеціального фінансування.  

«Ми не могли собі дозволити якийсь величезний розмах, насправді мали бюджет як для звичайних новинних зйомок. Так, там є багатокамерні зйомки, але цим займалися наші оператори та люди, заточені під спецзавдання. Це лише менеджмент, ідея і бажання», — сказала вона.

Стрічка «USA-UA: Секретні файли Білого дому» вийде в межах спеціального слоту, який канал «1+1 Україна» запустив під документальні фільми ТСН.

«У нас до війни та й зараз не існувало якогось спеціального виробництва фільмів, але ми вийшли за рамки через вимоги історичного моменту, телевізійного ринку. Наші журналісти хотіли більшого, і в нас на базі спецпроєктів, які існували в ТСН ще до війни, народилося виробництво документалок. Тепер вони будуть мати спеціальний слот в ефірі під одним заголовком "ТСН. Особливий погляд"», — зазначила Ольга Кашпор.

20 листопада Кашпор анонсує в ефірі документальний фільм, присвячений перспективам притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України та створення трибуналу для диктатора Володимира Путіна.

Фото: кадр зі стрічки

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3398
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду