Медіаландшафт поза телемарафоном залишається дуже яскравим, — посолка ЄС в Україні
Медіаландшафт поза телемарафоном залишається дуже яскравим, — посолка ЄС в Україні
Медіасередовище в Україні залишається жвавим, оскільки в умовах війни з Росією зберігається місце для плюралізму думок і свободи ЗМІ. Про це заявила посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова в коментарі Укрінформу напередодні публікації Звіту про розширення ЄС, де одним із напрямів оцінки є свобода преси.
«У майбутньому звіті є кілька критичних коментарів щодо медіасередовища, але я тут живу, і я не бачу, що тут бракує свободи ЗМІ», — повідомила посолка ЄС.
«Дійсно, є телемарафон, який може не мати високої кількості глядачів або рейтингу, і можна правомірно дискутувати, чи він все ще виконує свої задачі, як це було на початку війни, але поза ним і медіадискурс, і медіаландшафт залишаються дуже яскравими», — зазначила Катаріна Матернова.
«Якщо хтось заявить мені, що в Україні немає свободи слова чи свободи ЗМІ, то це не можна вважати серйозним звинуваченням», — сказала дипломатка.
Відповідаючи на запитання, чи має намір ЄС і надалі підтримувати незалежну журналістику в Україні, Катаріна Матернова нагадала, що «немає демократії без незалежної журналістики», і додала, що Євросоюз продовжуватиме підтримувати «всю екосистему» незалежних медіа, включно із суспільним мовником та регіональними ЗМІ, а також організувати навчальні курси.
ЄС уже надав фінансову та операційну підтримку на суму понад 15 млн євро командам з понад 150 засобів масової інформації на різних рівнях.
«Наша фінансова підтримка українських ЗМІ є значною, і вона продовжуватиметься, тому ваші медіа можуть звертатися по допомогу», — сказала посолка.
Нагадаємо, міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав, що поки триває війна в Україні, марафон «Єдині новини» продовжуватиме свою роботу.
Читайте також:
- Звіт «Репортерів без кордонів» про стан медіаландшафту України
- Дослідження MDF: Зменшення донорського фінансування та відсутність довгострокового планування можуть призвести до закриття багатьох медіа
Фото: Укрінформ