Мовне законодавство та медицина: в Україні знайшли порушення в рекламоносіях

Мовне законодавство та медицина: в Україні знайшли порушення в рекламоносіях

29 Жовтня 2024
674
29 Жовтня 2024
16:33

Мовне законодавство та медицина: в Україні знайшли порушення в рекламоносіях

674
За 9 місяців 2024 року фахівці дослідили понад 15,2 тисячі рекламоносіїв та виявили низку порушень, що свідчать про необхідність подальшого посилення нагляду за рекламним ринком.
Мовне законодавство та медицина: в Україні знайшли порушення в рекламоносіях
Мовне законодавство та медицина: в Україні знайшли порушення в рекламоносіях

В Україні основними видами порушень під час розміщення рекламоносіїв є порушення мовного законодавства та медична реклама.

Про це повідомив заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

«Держпродспоживслужба України підбила підсумки моніторингу рекламної діяльності за 9 місяців 2024 року. За цей період фахівці дослідили понад 15,2 тисячі рекламоносіїв та виявили низку порушень, що свідчать про необхідність подальшого посилення нагляду за рекламним ринком. Особливо багато порушень зафіксовано в Харківській області та місті Києві», —  повідомив Крейтор.

Ключові показники моніторингу:

  • 1975 порушень у сфері реклами, що стосуються недобросовісного контенту, мовного законодавства та інших аспектів;
  • 4,5 млн грн — загальна сума накладених штрафних санкцій;
  • 56 рішень про визнання реклами недобросовісною та прихованою;
  • 72 рішення про зупинення розповсюдження реклами.

Найпоширеніші порушення:

Використання недержавної мови.

Зареєстровано 469 випадків розповсюдження реклами з порушеннями мовного законодавства, зокрема з використанням мови держави-агресора. Сума штрафних санкцій за ці порушення склала 1,1 млн грн. Найбільше було зафіксовано порушень у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Одеській та Херсонських областях.

Реклама медичних товарів та послуг.

Виявлено 213 порушень у рекламі лікарських засобів, методів профілактики та лікування.

Найбільш поширені порушення — відсутність попереджень про шкідливість самолікування та залучення до реклами осіб, що видають себе за лікарів. За цими випадками накладено штрафів на загальну суму 582,3 тис. грн.

Окрім того, протягом звітного періоду Держпродспоживслужба розглянула 466 звернень від громадян та державних органів. Рекламодавці сплатили штрафних санкцій на загальну суму 2,9 млн грн.

«Сучасний інформаційний простір переповнений рекламою, яка має значний вплив на вибір споживачів. Проте не вся реклама є чесною та прозорою. Деякі рекламодавці нехтують вимогами законодавства, створюючи недобросовісний контент. Держпродспоживслужба закликає всіх учасників ринку відповідально ставитися до створення рекламного контенту. Дотримання законодавства не лише дозволяє уникнути штрафних санкцій, а й сприяє підвищенню довіри споживачів до брендів», —  сказав заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла в цілому урядовий законопроєкт, який позбавляє Державну службу з питань праці невластивих їй функцій. 

Зокрема, контроль за дотриманням законодавства про рекламу (щодо змісту реклами про вакансії) передадуть до компетенції Держпродспоживслужби.

Фото: пресслужба Держпродспоживслужби

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
674
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду