Washington Post втратила 200 тисяч передплатників після рішення не підтримувати кандидатів у президенти США
Washington Post втратила 200 тисяч передплатників після рішення не підтримувати кандидатів у президенти США
Газета Washington Post втратила 200 тис. передплатників після того, як вирішила не підтримувати жодного з кандидатів у президенти США. Як пише National Public Radio, це склало близько 8% платного тиражу газети.
Після заяви генерального директора газети Вільяма Льюїса багато людей залишали повідомлення на сайті газети, у яких критикували її власника Джеффа Безоса за такий крок.
20 колумністів видання написали статтю, у якій назвали рішення не брати участь у президентській кампанії «жахливою помилкою» та «відмовою від основних редакційних переконань газети, яку ми любимо».
Низка оглядачів WP звільнилися на знак протесту. Зокрема, володар Пулітцерівської премії Девід Гоффман назвав це рішення «втратою голосу» газети. Серед критиків рішення й колишній виконавчий редактор Post Марті Барон, а також журналісти Боб Вудворд і Карл Бернстін, чиї розслідування скандалу Вотерґейт призвели до відставки президента Річарда Ніксона.
Головний виконавчий директор The Washington Post Вілл Льюїс назвав це рішення «поверненням до витоків видання», коли газета зберігала нейтралітет. Проте багато співробітників не вірять у таке обґрунтування, враховуючи, що воно з’явилося лише за кілька днів до виборів.
Колишній виконавчий редактор газети Маркус Браучлі зауважив, що люди не розуміють справжніх причин рішення, яке було прийняте без серйозного обговорення з редакційною радою газети.
Кілька колумністів припустили, що на рішення Безоса могли вплинути його бізнес-інтереси, зокрема багатомільярдний контракт компанії Blue Origin з NASA, та зустрічі з представниками Трампа. Втім, колишні редактори газети нагадують, що під час президентства Трампа Безос завжди підтримував журналістів газети, попри можливі загрози його бізнесу.
Власник видання Джефф Безос опублікував на сайті газети колонку, в якій пояснив своє рішення потребою залишатися неупередженими. За його словами, це рішення покликане подолати «кризу довіри», яка охопила медіаіндустрію.
На його думку, підтримка котрогось із кандидатів не впливає на перебіг перегонів, однак «створює відчуття упередженості», а «більшість людей вважає, що медіа упереджені».
Безос ствердив, що газета не консультувалася щодо свого рішення з жодним кандидатом. Він також запевнив, що рішення не пов'язане з зустріччю експрезидента Дональда Трампа з керівниками Безосової компанії Blue Origin, яка відбулася в день оголошення про відмову підтримувати кандидатів.
За словами Безоса, це рішення ухвалили пізніше, ніж йому хотілося б.
«Самої відмови від підтримки кандидатів у президенти недостатньо, щоб сильно підняти довіру до нас, але це значущий крок у правильному напрямку. Мені б хотілося, щоб ми внесли зміни раніше, ніж ми це зробили, за мить далі від виборів та емоцій навколо них. Це було неадекватне планування, а не якась навмисна стратегія», — сказав Безос.
Нагадаємо, 25 жовтня газета The Washington Post відмовилася підтримувати кандидатів у президенти США. Це рішення раніше розкритикувала команда карикатуристів газети.
Фото: The New York Times