Президентка Грузії та опозиція заявили, що не визнають результатів виборів. Людей закликають на протести

Президентка Грузії та опозиція заявили, що не визнають результатів виборів. Людей закликають на протести

28 Жовтня 2024
1185
28 Жовтня 2024
08:51

Президентка Грузії та опозиція заявили, що не визнають результатів виборів. Людей закликають на протести

1185
Міжнародні спостерігачі заявили про порушення у виборчому процесі.
Президентка Грузії та опозиція заявили, що не визнають результатів виборів. Людей закликають на протести
Президентка Грузії та опозиція заявили, що не визнають результатів виборів. Людей закликають на протести

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі ввечері 27 жовтня заявила, що не визнає парламентські вибори, і закликала людей вийти на масові протести. Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Президентка назвала вибори в Грузії «російськими» і заявила, що вони пройшли в умовах тотальної фальсифікації та стали конфіскацією голосів виборців. «Ми стали свідками і жертвами російської спецоперації, гібридної війни, яка велася проти нашого народу, проти нашої країни», — сказала Зурабішвілі.

Зурабішвілі закликала людей боротися за свій голос та прийти на площу Руставелі в понеділок, о 19:00.

«Я не визнаю ці вибори. Ці вибори не можуть бути визнані. Це те саме, що визнання входження сюди Росії, підпорядкування Грузії Росії. Я приїхала в країну не для цього. Наші предки не для цього жили, і ми цього не приймемо. Ніхто не може забрати у Грузії європейське майбутнє», — додала вона.

Про невизнання результатів виборів до парламенту Грузії напередодні, 27 жовтня, заявили три з чотирьох основних опозиційних партій країни — партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі «Єдність — Національний рух», «Коаліція за зміни» та «Сильна Грузія». Партія «Гахарія — За Грузію» заявила, що порушення на виборах вплинули на їхні офіційні результати, але наразі не оголошувала про невизнання їх, повідомляє «ЄП».

Тим часом прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що уряд країни буде затверджено попри відмову опозиції визнавати результати голосування, повідомляє «Эхо Кавказа».

Він заявив, що в опозиції просто «не вистачило гідності змиритися з черговою поразкою» і що «будь-яка спроба оскаржити конституційний лад неприйнятна».  

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори були затьмарені глибокою поляризацією, вкрай суперечливою передвиборчою риторикою і численними повідомленнями про тиск на виборців.

Спостерігачі відзначили істотний дисбаланс у фінансових ресурсах і численні переваги, які отримала керівна партія, що призвело до нерівних умов гри, стигматизуючий вплив «закону про прозорість іноземного впливу», «високу поляризацію політичного та медійного ландшафту», а також «мову ворожнечі проти опозиції та громадянського суспільства».

Голова Європейської Ради Шарль Мішель сказав, що ЄС бере до уваги оцінку спостерігачів, і закликав грузинську владу розслідувати порушення на виборах. Він додав, що має намір винести питання Грузії на розгляд неформальної Європейської Ради, що відбудеться 8 листопада.

Голови комітетів із закордонних справ України, Німеччини, Литви, Естонії, Латвії, Ірландії, Польщі, Канади, віцеспікер парламенту Швеції і один євродепутат у спільній заяві ствердили, що парламентські вибори в Грузії не були ні вільними, ні справедливими, а тому Європейський Союз не повинен визнавати їхній результат і має запровадити персональні санкції проти грузинської влади, передає «ЄП».

Відзначимо, за даними Центральної виборчої комісії Грузії, після підрахунку 99,9% голосів, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів. Тимчасом опозиційні партії сумарно набирають майже 38% голосів: «Коаліція за зміни» — 11,03%, «Єдність — Національний рух» — 10,16%; «Сильна Грузія» — 8,81%; «Гахарія — за Грузію» — 7,77%.

Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів. Натомість третій екзитпол на замовлення провладного каналу Imedi давав «Грузинській мрії» понад 56%.

Читайте також:

Фото: Саломе Зурабішвілі / Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1185
Читайте також
22.10.2024 10:00
Олег Чорний
для «Детектора медіа»
636
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду