Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у заході комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у заході комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях

26 Жовтня 2024
522

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у заході комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях

522
24 жовтня 2024 року в Чернівцях відбувся інформаційний захід за участі пані Посла Європейського Союзу в Україні Катаріни Матернової.
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у заході комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у заході комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях

Ця подія відкрила низку регіональних подій у межах Всеукраїнської комунікаційної кампанії  «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє», що має на меті показати підтримку Європейським Союзом української освіти та молодіжної сфери в часи війни.

У складних і непередбачуваних українських  воєнних реаліях спроможність держави й освітян забезпечити якісну освіту дітей та молоді є критично важливою, адже йдеться про майбутнє нації, про тих, хто працюватиме на відбудову та модернізацію України. Тому на самому початку широкомасштабної російської війни ЄС ухвалив низку системних   рішень, аби створити максимально безпечні й гідні умови для освіти і розвитку українських учнів та студентів – як тих, хто навчається в Україні, так і тих, хто змушений шукати притулку у країнах-членах ЄС. Станом на зараз обсяг фінансування програм для освіти та молоді сягнув 200  млн євро – йдеться як про підтримку чинних проєктів, так і про нові напрямки у відповідь на актуальні потреби воєнного часу.

Саме тому важливо доносити вичерпну інформацію про можливості для дітей, студентів, освітян, молоді, залучаючи до просвітницької роботи всі  канали комунікацій, включно з публічними заходами, дискусіями, діалогом за участі експертів освітніх проєктів, учасників фінансованих ЄС програм, студентів та викладачів.

В Мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича пані Посол зустрілася зі студентами провідного українського вишу й розповіла про можливості, що їх надають університетській молоді та науковцям освітні програми підтримки ЄС, зокрема Еразмус+. Пані Посол провела діалог зі студентами й відповіла на численні запитання.

Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова:

«З 2014 року кожна сьома школа була пошкоджена, а 400 були повністю зруйновані. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЄС посилив підтримку освітніх та молодіжних ініціатив в Україні, виділивши понад 200 мільйонів євро. Ми відновлюємо навчальні заклади, будуємо притулки в школах, надаємо шкільні автобуси та підручники, полегшуємо доступ до сучасних навчальних платформ та можливостей міжнародного обміну. Ми значно збільшили підтримку програм професійно-технічної освіти та навчання для ветеранів і ВПО, а також допомагаємо розвивати лідерські навички молоді, яка завтра візьме на себе відповідальність за Україну. Усі наші проєкти взаємопов'язані, доповнюють один одного та сприяють навчанню впродовж усього життя. Інвестиції в знання - це інвестиції в майбутнє України та наше спільне європейське майбутнє».

Про нові можливості, що їх надають українським студентам і молоді фінансовані ЄС програми, йшлося на  засіданні Дискусійного клубу «Будуємо спільне європейське майбутнє». З молоддю та журналістами спілкувались: 

  • Анастасія Омельченко, провідна фахівчиня відділу міжнародних звʼязків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича,
  • Лариса Ворнік, координаторк
  • а Інформаційного центру ЄС в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича
  • Катерина Жданова, Національний Еразмус+ офіс в Україні, проєктна менеджерка, координаторка напрямів у сферах молоді та спорту, з індивідуальних можливостей
  • Вероніка Яшнова, учасниця програми обміну Erasmus+, Університет Клагенфурта, Австрія.

З лекцією «Освіта для післявоєнної розбудови України» перед присутніми виступила Лілія Гриневич, проректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Міністр освіти і науки України 2016-2019 рр. 

Руслан Білоскурський, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича:

«Європейський досвід освіти не лише відкриває перед українськими університетами нові горизонти, але й допомагає сформувати сучасні підходи до навчання. Співпраця з Європейським Союзом дозволяє нам впроваджувати інноваційні освітні методики, розвивати академічну мобільність студентів і викладачів та підсилювати наукові дослідження. Це напряму впливає на якість підготовки наших випускників, наближаючи їх до європейських стандартів і потреб міжнародного ринку праці».

Довідково:

Інформаційний захід в Чернівцях за участі пані Посла Європейського Союзу в Україні Катаріни Матернової є частиною Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє». Він розпочав низку регіональних заходів, що відбудуться в межах кампанії задля підвищення поінформованості широкого загалу про підтримку, що її надає ЄС українській освіті та молоді сфері в часи війни.

Всеукраїнська комунікаційна кампанія «Разом навчаємося і зростаємо» стартувала 27 вересня 2024 року й триватиме до січня 2025 року. Вона охопить всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій), де відбудуться численні інформаційно-просвітницькі заходи, експертні дискусії, зустрічі з представниками та бенефіціарами програм та проєктів ЄС, престури.

Інформаційні партнери кампанії: канали 1+1, ICTV, Еспресо, видання «Українська правда. Життя».

Щоб дізнатися більше про заходи в межах всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» стежте на сайті eu4ukraine.eu та на сторінках Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/X.

Фото: eu4ukraine.eu

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
522
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду