Новини, створені ШІ, важче зрозуміти, ніж традиційні тексти журналістів, — німецькі вчені
Новини, створені ШІ, важче зрозуміти, ніж традиційні тексти журналістів, — німецькі вчені
Новини, створені штучним інтелектом, важче зрозуміти, ніж традиційні матеріали. Таких висновків у своєму новому дослідженні дійшли вчені Мюнхенського університету Людвіга Максиміліана (LіMU), якими вони поділилися в журналі Sage Journals, пише «Українська правда. Життя».
Дослідницька група кафедри медіа та комунікації (IfKW) опитала понад 3 тисячі британських користувачів інтернету.
Респондентам запропонували прочитати 24 тексти, половина з яких була створена за допомогою ШІ, а друга половина – написана журналістами вручну.
Потім респонденти проходили тести на сприйняття цих новин з урахуванням 5 критеріїв: числові характеристики, стиль написання, довжина речень і абзаців, описовість та вибір слів.
«Загалом читачі визнали 12 автоматизованих статей значно менш зрозумілими. І це при тому, що статті, створені ШІ, перед публікацією були відредаговані», — сказала провідна авторка дослідження Сіна Теслер-Кордонурі у коментарі Phys.org.
Однією з причин невдоволення читачів були слова, які добирав штучний інтелект: матеріали, створені ШІ, містили забагато складних слів і словосполучень.
Крім того, читачі були значно менш задоволені тим, як ШІ подавав у текстах числа і дані. Водночас читачам сподобалася структура, характер написання і послідовність викладу як у згенерованих, так і в авторських текстах.
Отримані результати навели вчених на думку, що при створенні чи редагуванні автоматизованих новин журналісти повинні редагувати текст, зменшуючи кількість цифр та краще пояснюючи слова, які читачі навряд чи зрозуміють.
«Наші результати вказують на важливість не лише збереження людської участі у створенні новинного контенту, але і його вдосконалення», — підсумовує авторка дослідження Теслер-Кордонурі.
Раніше ми повідомляли, що OpenAI та Microsoft інвестують $10 млн у ШІ-проєкти місцевих медіа у США. Компанії виділять 5 млн доларів у вигляді грантів для реалізації проєкту і стільки ж як корпоративні кредити для окремих редакцій, які зможуть експериментувати з інструментами генеративного штучного інтелекту для покращення поширення місцевих новин.
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел