Інститут Американістики провів першу в Україні US-Ukraine Media School: журналісти опанували нові інструменти для висвітлення виборів у США

Інститут Американістики провів першу в Україні US-Ukraine Media School: журналісти опанували нові інструменти для висвітлення виборів у США

23 Жовтня 2024
447

Інститут Американістики провів першу в Україні US-Ukraine Media School: журналісти опанували нові інструменти для висвітлення виборів у США

447
12–13 жовтня 2024 року у Києві Інститут Американістики організував першу в Україні US-Ukraine Media School, присвячену медійному висвітленню американсько-українських відносин.
Інститут Американістики провів першу в Україні US-Ukraine Media School: журналісти опанували нові інструменти для висвітлення виборів у США
Інститут Американістики провів першу в Україні US-Ukraine Media School: журналісти опанували нові інструменти для висвітлення виборів у США

На запрошення Інституту Американістики виступили два десятки українських та американських експертів, журналістів та  політиків. До заходу долучилися 117 учасників: понад 60 були присутніми в Києві, зокрема 35 учасників представляли регіональні медіа. Ще понад 50 приєдналися до заходу онлайн.

Експерти з міжнародних відносин, народні депутати України та медійники: Алла Петренко-Лисак, Вадим Івченко, Володимир Дубовик, Катерина Шинкарук, Каміла Грабчук, Леся Забуранна, Ліам Андерсон, Лі Хенна, Наталія Сольєва, Олександр Краєв, Олександра Устінова, Стівен Мур, Уляна Бойчук, Христина Зеленюк, Ярослав Железняк – надали практичні поради українським журналістам щодо інструментів для поглиблення співпраці між Києвом і Вашингтоном. 

Валерій Чалий, голова правління Українського кризового медіацентру та експосол України у США (2015–2019), наголосив, що для побудови стратегічного партнерства між Україною та США українці мають чітко усвідомлювати інтереси та цілі американців. Він стверджує, що Україні варто робити висновки з прикладів партнерства США з Ізраїлем чи Тайванем. Оскільки для України пріоритетом є безпека, Валерій Чалий пропонує розглянути можливий формат укладання окремої оборонної угоди з США.

Валерій Чалий під час заходу US-Ukraine Media School

Крістіан Карил, колишній редактор колонок у Washington Post, вважає, що у зовнішній комунікації зі західним світом Україні варто уникати наративу жертви. Він закликав журналістів акцентувати увагу на висвітленні стійкості, креативності та опору українців, що допоможе створювати більш яскраві та надихаючі історії. Карил також наголосив, що, говорячи про Україну, важливо використовувати поняття «свобода», адже цей термін викликає потужну емоційну відповідь у американської аудиторії.

«Не говоріть про демократію – говоріть про свободу, оскільки демократія може здаватися більш академічним терміном, тоді як свобода зрозуміла кожному», – підсумував Карил.

Анна Швецова, виконавча директорка Ukraine Freedom Project, підкреслила значущість релігійного чинника для американського суспільства. Павло Унгурян, який представляє християнську платформу українсько-американського партнерства, додав, що при комунікації з американською аудиторією, особливо з Біблійного поясу, варто акцентувати увагу на тисячолітній історії християнства на території України. Це може сприяти глибшому розумінню та підтримці з боку релігійних громад США.

«Коли американці усвідомлять, що Україна захищає західну християнську цивілізацію, цей наратив стане близьким для них, адже сама Америка формувалася як форпост західної християнської культури», наголосив Унгурян.

Стівен Мур, засновник Ukraine Freedom Project, порадив журналістам висвітлювати випадки переслідування українських християн з боку Росії, зокрема історії катувань євангелістів на тимчасово окупованих територіях. Він зазначив, що такі матеріали, коли потрапляють в американські медіа, привертають увагу суспільства і стають вагомим аргументом у дискусіях з США.

Політична журналістка Юлія Забєліна поділилася інструментами, які медійники можуть використовувати для налагодження контактів з американськими колегами. Експертка запропонувала ідею для українських журналістів: інформувати регіональних колег-американців шляхом створення дайджестів, онлайн-конференцій, а також віднайти міста-побратими та встановити зв’язок з місцевими журналістами.

Голова правління Інституту Американістики Владислав Фарапонов поділився з учасниками механізмами коректного моніторингу виборів. Експерт пояснив особливості президентських виборів у США та розповів, якою є роль міжнародної допомоги у американській зовнішній політиці.

Владислав Фарапонов

Під час дводенного заходу українські журналісти отримали практичні поради щодо моніторингу виборів у США, дізналися, як не вестись на гучні заголовки та цифри, а також дослідили особливості роботи парламентської дипломатії і механізми надання американської допомоги.

Крім того, учасники дізналися про ефективні стратегії комунікації як з американською аудиторією під час висвітлення війни в Україні, так і з українською, обговорюючи вибори в США.

 Учасники US-Ukraine Media School

Медіашкола стане постійною освітньою платформою для підтримки ініціатив Інституту Американістики. «Ми вже шукаємо можливості проводити нові заходи для випускників US-Ukraine Media School. У нас великі амбіції», – підсумував голова правління Інституту Американістики Владислав Фарапонов.

Інститут Американістики реалізував US-Ukraine Media School за підтримки Посольства США в Україні. Погляди спікерів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Фотограф: Микола Тимченко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
447
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду