У Черкасах під час штурму собору віряни УПЦ МП побили журналіста Валерія Воротника та пошкодили його техніку (ВІДЕО)

У Черкасах під час штурму собору віряни УПЦ МП побили журналіста Валерія Воротника та пошкодили його техніку (ВІДЕО)

22 Жовтня 2024
786
22 Жовтня 2024
23:46

У Черкасах під час штурму собору віряни УПЦ МП побили журналіста Валерія Воротника та пошкодили його техніку (ВІДЕО)

786
За словами директора черкаського телеканалу «Антена» Валерія Воротника, якого били по спині, голові та по обличчю, поліція на цю ситуацію не реагувала.
У Черкасах під час штурму собору віряни УПЦ МП побили журналіста Валерія Воротника та пошкодили його техніку (ВІДЕО)
У Черкасах під час штурму собору віряни УПЦ МП побили журналіста Валерія Воротника та пошкодили його техніку (ВІДЕО)

У Черкасах під час штурму Свято-Михайлівського собору постраждав місцевий журналіст, директор телеканалу «Антена» Валерій Воротник. Про це він повідомив представниці Інституту масової інформації в Черкаській області. 

«Я не втручався в процес, стояв осторонь і знімав прорив ерпецешників на територію собору. Один зі священників дав команду напасти на мене і почав штовхати. Віряни, близько 10 осіб, з палицями, металевими трубами почали мене бити. Священник також прикладався», – розповів Валерій Воротник. 

За словами журналіста, його били по спині, голові та по обличчю. Нині він має численні синці. Валерій Воротник також повідомив, що поліція у формі та зі зброєю на події не реагувала. Натомість, на допомогу прийшов місцевий депутат, а також двоє працівників поліції діалогу, які відігнали нападників. 

«Це була агресивність саме з боку вірян Феодосія (митрополит УПЦ МП. – ІМІ), – наголошує директор черкаського телеканалу. – Ними керували священники як вуличні командири. Бабусі і дідусі діяли натовпом, і це створювало проблеми. Бабуся, в руці якої кількакілограмова палиця, може травмувати або вбити людину. Це дуже прикро. На мені був одягнутий під курткою корсет, оскільки маю грижу. Цей корсет, можливо, й захистив мою спину, суттєвої травми там не відбулося. Але на корсеті є підсилювачі, щоб він тримав форму, вони розчавлені повністю. Зазомбовані віряни ганялися не лише за мною, а цілеспрямовано за будь-якою людиною з фотоапаратом».  

Окрім того, постраждала техніка журналіста. «Професійний фотоапарат вартістю 80–90 тис. грн він уже відправив на ремонт в іншу країну. 

Валерій Воротник зазначив, що вирішив не звертатися до поліції щодо інциденту. У пресслужбі Головного управління Нацполіції в Черкаській області представниці ІМІ повідомили, що таких звернень вони не отримували», - йдеться у повідомленні.  

В ІМІ нагадали, що 17 жовтня громада Свято-Михайлівського собору у Черкасах перейшла до Православної української церкви. «Після цього відбулося два штурми будівлі: спочатку до неї прорвалися віряни Української православної церкви московського патріархату, а вже по обіді контроль знову відновила ПЦУ. У Свято-Михайлівському соборі знайшли стоси російської літератури, зокрема книжку “Проект Россия”», - розповіли в Інституті масової інформації. 

Нагадаємо, 23 вересня набув чинності закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, повʼязаних з країною-агресором.

Громади УПЦ МП мають ще вісім місяців на те, щоб розірвати звʼязки з Російською православною церквою. Крім того, протягом трьох місяців з дня оприлюднення цього закону Кабмін має вжити заходів для повернення державного майна з користування іноземних релігійних організацій, діяльність яких в Україні заборонена.

Протягом шести місяців уряд має здійснити заходи для повернення держмайна з користування юридичних осіб, власником чи учасником яких є іноземна релігійна організація, діяльність якої заборонено в країні.

Детальніше про це читайте в нашому матеріал  «Після дев’яти місяців сторони тільки займуть позиції для бою». Як працюватиме закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією

Фото: Валерій Воротник/фейсбук-сторінка журналіста

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
786
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду