Суди в Житомирі та Києві намагалися перешкоджати двом журналісткам, які висвітлювали засідання

Суди в Житомирі та Києві намагалися перешкоджати двом журналісткам, які висвітлювали засідання

17 Жовтня 2024
2054
17 Жовтня 2024
22:30

Суди в Житомирі та Києві намагалися перешкоджати двом журналісткам, які висвітлювали засідання

2054
Медійницям заборонили здійснювати аудіозапис та фотофіксацію. Аудіозапис згодом дозволили.
Суди в Житомирі та Києві намагалися перешкоджати двом журналісткам, які висвітлювали засідання
Суди в Житомирі та Києві намагалися перешкоджати двом журналісткам, які висвітлювали засідання

17 жовтня в судах Житомира та Києва двом журналісткам, які висвітлювали судові процеси, заборонили здійснювати аудіозапис та фотофіксацію. Аудіозапис згодом дозволили. Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ).

«За останні два роки моніторингу справ щодо війни МІПЛ вперше намагалися заборонити записувати аудіо у Богунському суді в Житомирі, хоча КПК дозволяє це робити всім слухачам і слухачкам. Справа стосувалася обвинувачення жінки у державній зраді: вона нібито здала росіянам інформацію про місце нагородження військових у Добропіллі на Донеччині», — йдеться у повідомленні.  

Повідомляється, що коли журналістка ввімкнула диктофон, щоб почати записувати перебіг засідання, суддя сказав: «Почекайте, ми ще не давали згоди». Журналістка відповіла, що дозвіл потрібен для зйомки фото та відео, а не для аудіо. Але суддя заперечив, що для запису на диктофон дозвіл також потрібен.  

«Тут оголошуються відомості, які можуть зашкодити правоохоронцям, тому заявляють клопотання. Тут же особисті дані прокурора, захисника», — мотивував свою позицію суддя. Хоча, зазначають у МІПЛ, імена прокурора та захисника є на сайті суду у відкритому доступі.

Крім того, у журналістки вимагали пред’явити редакційне посвідчення, якого в той день у неї при собі не було. «Хоча вона вже надавала паспорт перед початком засідання — цього мало би бути достатньо для запису на диктофон», — повідомляють у Медійній ініціативі.

Згодом журналістці дозволили робити аудіозапис судового засідання.

Натомість, зазначають в організації, «обґрунтованого пояснення, чому суд хотів порушити КПК, журналістка так і не отримала. Наступне засідання відбудеться 14 листопада. МІПЛ планує відстежувати справу надалі».

Того ж дня, 17 жовтня, інформує МІПЛ, Дніпровський районний суд Києва заборонив журналістці Аліні Кондратенко фотографувати на мобільний телефон обвинувачених і їхніх адвокатів у відкритому процесі. При цьому в залі висіла пам’ятка про права ЗМІ у відкритих судових засіданнях

«Справа стосувалася Ілони Клюге та Віталія Матюші — колишньої заступниці прокурора Оболонського району Києва та колишнього слідчого міліції Києва відповідно. Обвинувачення вважає, що вони 22 січня 2014 року затримали 72-річного пенсіонера Миколу Пасічника — це сталося під час Революції Гідності. Пасічнику оголосили підозру в організації масових заворушень і відправили в СІЗО. Лікарі виявили в нього струс мозку, забої та рвану рану на обличчі», — повідомляють у Медійній ініціативі.

Нагадаємо, в Запоріжжі поліція 16 жовтня відкрила провадження за фактом перешкоджання журналістці місцевого медіа 061.ua Ельмірі Шагабудтдиновій. Журналістка написала заяву в поліцію після того, як 29 вересня в Запоріжжі мешканці приватного сектору, куди напередодні влучили російські КАБи, перешкоджали їй фіксувати наслідки російської атаки.

Фото: колаж із сайту МІПЛ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2054
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду