Програма фільмів 21 Мандрівного Docudays UA на Docuspace

Програма фільмів 21 Мандрівного Docudays UA на Docuspace

17 Жовтня 2024
471

Програма фільмів 21 Мандрівного Docudays UA на Docuspace

471
В онлайн-кінотеатрі Docuspace розпочинається сезон Мандрівного фестивалю.
Програма фільмів 21 Мандрівного Docudays UA на Docuspace
Програма фільмів 21 Мандрівного Docudays UA на Docuspace

Для перегляду будуть доступні шість документальних історій. Усі покази розпочинатимуться о 10:00 і будуть доступними для перегляду впродовж семи днів з моменту придбання квитка. Вартість квитків — 80 гривень для повного метру та 40 гривень для короткометражних фільмів. Онлайн-покази будуть доступні лише на території України. Розповідаємо більше про фільми. 

15 жовтня — 30 листопада 

Відкриє програму стрічка від номінованого на «Оскар» режисера Сімона Леренґа Вільмонта та режисерки Аліси Коваленко — «Дівчинка далеко від дому». Історія про 13-річну Настю, гімнастку з Києва. Здобувши перемогу на українському чемпіонаті разом із гуртом близьких подруг, Настя та її бабуся змушені тікати в Німеччину через війну в Україні. У незнайомому місті Ґелсенкірхен дівчинці доведеться почати все спочатку й жити з невідомістю: чи побачить вона колись своїх батьків і друзів знову? 

22–30 листопада 

Протягом останнього тижня Мандрівного фестивалю буде нагода побачити п’ять фільмів, які чуттєво осмислюють теми захисту прав людини, пам’яті, дому та взаємин людини з природою.

Робота нідерландського режисера Вальтера Стокмана «Київські файли» повертає до часів, коли Україна перебувала в системі радянського тоталітаризму й держапарат всеохопно стежив за всіма громадян(к)ами. Фільм порушує питання особистої відповідальності за злочини в умовах диктатури. В основі стрічки — спогади трьох людей, яким випала нагода побачити справи, відкриті КДБ на них самих.

(Кадр із фільму «У сітях»)

У рамках інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей», яку ГО «Докудейз», Мережа DOCU/CLUB та ВГО «Магнолія» спільно започаткували цього року, запрошуємо до перегляду чеської повнометражної стрічки «У сітях», яку створили режисери Віт Клусак і Барбора Халупова. В ній три дорослі актриси вдають із себе дванадцятирічних дівчат і реєструються в найпопулярніших соціальних мережах 18+ для експерименту, що відкриває суспільству складну, болісну та досить стигматизовану тему сексуального насильства над дітьми. 

Фільм польського режисера Даніеля Стопи «Кіоск» здобув дві спеціальні відзнаки на фестивалі Docudays UA у Києві: у конкурсі DOCU/КОРОТКО та від студентського журі. Стрічка розповідає про жіночу дружбу й солідарність. Двоє жінок у газетному кіоску заповнюють документи на розлучення однієї з них, аби та могла відкрити нову сторінку життя без страху та насильства.  

Невелика за хронометражем, але щемка історія «Чоботи в ґрунті, руки в землі» Кароліни Ускакович спонукає до роздумів про силу звʼязку людини з природою, малою батьківщиною, сімейними традиціями, а також про відродження ідентичності й терапевтичний ефект городництва. 

Ще одна стрічка з нідерландським колоритом — «Порося Нельсон» від режисерки Аннеке де Лінд ван Венґарден. Фільм покаже сім’ю, яка взяла за домашнього улюбленця карликове поросятко. Принаймні, так думали власники тваринки, поки Нельсон не виріс у півтонного звіра й не став причиною бунту сусідів, однокласників та уваги поліції.  

21 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та International Media Support. Більше про фестиваль дізнавайтеся на сторінці проєкту

Чільне фото: кадр з фільму «Дівчинка далеко від дому».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
471
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду