Волц vs Венс: чим (не) запам’яталися дебати кандидатів на посаду віцепрезидента США

Волц vs Венс: чим (не) запам’яталися дебати кандидатів на посаду віцепрезидента США

2 Жовтня 2024
1572
2 Жовтня 2024
19:16

Волц vs Венс: чим (не) запам’яталися дебати кандидатів на посаду віцепрезидента США

Артур Колдомасов
Аналітик «Детектора медіа»
1572
Дебати без зайвих емоцій, сварок та України.
Волц vs Венс: чим (не) запам’яталися дебати кандидатів на посаду віцепрезидента США
Волц vs Венс: чим (не) запам’яталися дебати кандидатів на посаду віцепрезидента США

Поки увага багатьох була прикута до подій на Близькому Сході, цієї ночі пройшли дебати кандидатів на посаду віцепрезидента США Джей Ді Венса й Тіма Волца, що, ймовірно, будуть останніми дебатами цієї передвиборчої кампанії. Всупереч очікуванням запеклої сварки в телеефірі, ця розмова була напрочуд спокійною, однак без згадок теми України. Якщо у вас не було часу та можливості стежити за цим телеефіром, читайте цей матеріал.

Як пройшли ці дебати

Очікувалося, що дебати будуть доволі злими та напруженими. Зокрема, радники Джей Ді Венса, кандидата від республіканців, говорили в коментарі Reuters, що сенатор збирається знову обговорювати військову карʼєру Тіма Волца, свого опонента від демократів, та критикувати його за те, що він «дозволив» вандалізм у Міннеаполісі під час протестів руху BLM у 2020 році. Також очікувалося, що Волц намагатиметься зобразити Венса безхребетним підлабузником, який змінив свої основні переконання, щоб догодити Трампу.

Натомість дебати пройшли напрочуд спокійно — кандидати зверталися один до одного з повагою, що кардинально відрізняється від атмосфери дебатів Гарріс і Трампа. Волц і Венс часто визнавали, що їхній опонент мав рацію та неодноразово дякували один одному.

Джей Ді Венс та Тім Волц (фото: Getty Images)

А наприкінці дебатів кандидат від республіканців сказав: «Незалежно від того, проголосуєте ви за мене чи за Тіма Волца, я просто хочу сказати, що я дуже пишаюся тим, що [беру участь у цих дебатах]». Після закінчення дебатів вони обійнялися, потиснули один одному руки та поплескали один одного по спині.

Ідея висування Джей Ді Венса у віцепрезиденти полягала в тому, що він мав би бути голосом розуму та представником нової «осмисленої» генерації руху MAGA на противагу різкому, агресивному та часто незрозумілому Трампу. Після не надто вдалого старту його передвиборчої кампанії, коли старі висловлювання Венса стали об’єктом їдких насмішок і вдарили по рейтингах кандидата, він намагався розкрити ту роль, задля якої його й обрали, через виваженість і спокій на цих дебатах. Зокрема, він говорив про те, що американська мрія «знову стала досяжною». Він спритно відповів на питання про зміну клімату, навівши аргумент на користь збільшення виробництва енергії в США. Також детально виклав основи агресивної протекціоністської торговельної політики Трампа, сказавши, що експерти «помиляються», вважаючи, що збільшення обсягів зовнішньої торгівлі сприятиме зростанню середнього класу в США. Головним завданням Венса на цих дебатах було зробити свого кандидата у президенти більш прийнятним для американців, а не «знищити» Волца.

Джей Ді Венс  (фото: Getty Images)

Венс намагався тримати свою роль «співчутливого консерватора» й у контексті питання про аборти. Зокрема, він відмовився від деяких своїх попередніх висловлювань на цю тему, сказавши, що не підтримує федеральну заборону абортів — після того, як два роки тому виступав за те, щоб зробити цю процедуру незаконною по всій країні. Венс спробував зробити це питання особистим, сказавши, що знає «молодих жінок, які мали незаплановану вагітність і вирішили перервати її, тому що відчували, що не мають іншого виходу», натякаючи, що однією з них є його дружина. Він заперечив, що республіканці створять федеральний реєстр для відстеження вагітностей, попри консервативні політичні пропозиції «Проєкту-2025», які закликають уряд відстежувати аборти та викидні. Волц також аргументував позицію демократів з цього питання, описуючи окремі випадки жінок, які опинилися під загрозою або навіть померли через обмежувальне законодавство щодо абортів.

Перше питання дебатів стосувалося конфлікту, що триває на Близькому Сході. Модераторки запитали у кандидатів, чи підтримали б вони превентивний удар Ізраїлю по Ірану, щоб зірвати розвиток ядерної програми останнього. Волц ухилився від відповіді, перейшовши до критики Трампа за чотири роки його перебування на посаді. Венс занурився в опис своєї особистої біографії, перш ніж врешті-решт повернутися до питання. Натомість сказав, що Трамп у випадку своєї перемоги, підтримає рішення Ізраїлю — після того, як схарактеризував час його перебування у Білому домі як надзвичайно мирний. Війну проти України взагалі не обговорювали на дебатах, оскільки модераторки телеканалу CBS не поставили відповідного питання. Росію згадав лише Венс в одній зі своїх відповідей щодо російського втручання у вибори 2016 року.

Впродовж дебатів Венс натякав на те, що Гарріс у ролі віцепрезидентки була головною особою, яка ухвалювала рішення щодо позиції Джо Байдена з таких питань, як імміграція та війна в Ізраїлі. Це — продовження стратегії, яку використовує команда Трампа. Під час дебатів із кандидаткою від демократів Трампу не вдалося розкрити цю тезу повністю. Але на мітингах після цього він неодноразово говорив, що у Гарріс було більш як три роки, щоб розвʼязати проблеми країни, про які вона говорить зараз у своїй кампанії. Щось подібне Венс сказав і під час відповіді на дебатах на питання щодо економіки. «Якщо Камала Гарріс має такі чудові плани щодо розвʼязання проблем середнього класу, то вона повинна зробити це зараз», — сказав він.

І Волц, і Венс намагалися пояснити свої інші контроверсійні минулі слова. Цього тижня медіа повідомили, що Волц не був у Гонконзі в червні 1989 року під час повстання на площі Тяньаньмень у Китаї, попри те, що кілька разів говорив, що був там із викладацькою поїздкою. Насправді Волц перебував у той час у Небрасці та приїхав до Гонконгу лише в серпні того ж року. На запитання про неправдиві слова, Вальц дав заплутану відповідь про те, що виріс у маленькому містечку та був обраний до Конгресу. «Я не був ідеальним, і часом я буваю бовдуром», — сказав Волц. Врешті-решт під тиском модераторки він сказав, що обмовився щодо тієї поїздки. Венса знову попросили прокоментувати свою минулу критику Трампа, зокрема порівняння його з Адольфом Гітлером. «Я помилявся щодо Дональда Трампа», — сказав Венс, додавши, що Трамп «зробив для американського народу» багато речей, про які Венс не думав, що той зможе виконати.

Трошки напруги з’явилося наприкінці дебатів. Зокрема, Волц вимагав, щоб Венс погодився визнати результати виборів і взяти на себе зобовʼязання щодо мирної передачі влади. Також він запитав Венса, чи програв Трамп вибори 2020 року, оскільки Трамп досі стверджує, що переміг на них і якщо на виборах виграє Гарріс, то це нібито означатиме, що їх сфальсифікували. Натомість Венс змінив тему та відповів, що «зосереджений на майбутньому». Волц також сказав, що Венс став кандидатом у віцепрезиденти тільки тому, що Трамп розірвав звʼязки зі своїм колишнім віцепрезидентом Майком Пенсом за те, що той засвідчив результати минулих виборів.

Тім Волц (фото: Getty Images)

Агрегатор новин Ground News, який збирає публікації по всьому світу та вибудовує тематичні блоки з них, визначаючи ідеологічну заангажованість певної теми, а також медіа, які про неї пишуть, показує, що висвітлення цих дебатів було радше нейтральним, аніж емоційно забарвленим. Зокрема, серед 198 текстових оглядів цього телеефіру 55% мали нейтральний або центристський характер на противагу 44 текстам лівого спрямування та 17 текстам правого станом на 2 жовтня.

 

Титульне фото: Джей Ді Венс та Тім Волц під час дебатів (Getty Images)

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1572
Читайте також
12.09.2024 11:00
Олександр Морський
для «Детектора медіа»
2 114
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду