У Литві запустили інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян російськими спецслужбами

У Литві запустили інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян російськими спецслужбами

2 Жовтня 2024
356
2 Жовтня 2024
14:30

У Литві запустили інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян російськими спецслужбами

356
Кампанія під назвою «Це може бути твоя історія», яку ініціював Департамент державної безпеки Литви, складається з трьох відеоісторій, заснованих на реальних фактах з історій вербування.
У Литві запустили інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян російськими спецслужбами
У Литві запустили інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян російськими спецслужбами

Департамент державної безпеки Литви (ДДБ) ініціював інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян, зокрема, спецслужбами Росії. Про це повідомляє Delfi.

Кампанія під назвою «Це може бути твоя історія» складається з трьох відеоісторій, заснованих на реальних фактах з історій вербування. Автори відео мають на меті привернути увагу громадськості до того, що кожен є потенційною мішенню для ворожих спецслужб.

За даними ДДБ, найбільш активу розвідку в країні останнім часом ведуть російські спецслужби, агресивність та масштаби діяльності яких є найвищими з моменту відновлення незалежності Литви. Водночас вербування в країні також організовують білоруські та китайські спецслужби.

«Росія більше не обмежується інформаційними атаками чи пропагандистськими кампаніями, а здійснює агресивні розвідувальні операції на Заході, такі як диверсії, акти вандалізму та кібератаки. Метою таких операцій є вербування осіб і в нашій країні. Останнім часом для цього активно використовуються соціальні мережі, де шукають осіб, готових співпрацювати з ворожими службами через ідеологічні переконання або бажання легко й швидко заробити», — йдеться у повідомленні ДДБ.

У Департаменті зауважили, що ворожі спецслужби намагаються насамперед завербувати держслужбовців, співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців, підприємців, політиків та журналістів, однак їм також потрібні люди, які зможуть стежити за стратегічно важливими об’єктами, поширювати пропаганду в соціальних мережах, вчиняти диверсії, акти вандалізму або співпрацювати з іншими агентами.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли про те, що за останні роки кількість випадків вербування молодих чоловіків з проросійськими поглядами для проведення диверсійних атак по всій Європі значно збільшилася. За даними журналістського розслідування OCCRP, через Telegram до таких дій активно залучають молодих людей, яких навчають підривати інфраструктуру, влаштовувати підпали та навіть здійснювати вбивства. Західні служби безпеки вважають, що за цим стоять російські спецслужби.

У липні дослідники організацій Qurium та EU DisinfoLab викрили російську мережу дезінформації Doppelganger («Двійник»), яка діє щонайменше в десяти країнах Європи. За даними дослідників, Doppelganger працює в Європі з травня 2022 року. Вона використовує мережу несправжніх акаунтів-ботів для поширення посилань на фейкові версії справжніх новинних сайтів. Основою діяльності Doppelganger в Європі та Росії є хостинг-провайдер із Санкт-Петербурга Aeza.

У вересні мережа протидії дезінформації (Counter Disinformation Network) опублікувала звіт про операцію російського впливу Doppelganger. Дослідники проаналізували 1366 проросійських дописів, які були опубліковані на платформі X з 4 по 28 червня 2024 року.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
356
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду