Sky News у розслідуванні про імпорт підсанкційних товарів до Росії зобразив Крим російським
Sky News у розслідуванні про імпорт підсанкційних товарів до Росії зобразив Крим російським
Британський телеканал Sky News у своєму матеріалі-розслідуванні про імпорт підсанкційних товарів до Росії через Грузію розмістив три мапи, на яких зобразив Крим приналежним до РФ.
Матеріал вийшов зранку 24 вересня.
Як повідомляв «ДМ», у ньому журналісти розкривають схему ввезення до Росії престижних автомобілів через треті країни, зокрема Грузію, попри заборону їх імпорту санкціями Британії та Євросоюзу. Журналісти провели два дні біля грузинсько-російського кордону, де на власні очі побачили, як до РФ перевозили автомобілі та інші вантажі, і поспілкувалися з багатьма людьми, які займаються цією торгівлею.
Матеріал проілюстрували трьома мапами, де схематично зобразили шляхи доставки автомобілів до Росії. На всіх трьох мапах Кримський півострів зображений частиною Росії.
«Детектор медіа» звернувся із запитом до редакції Sky News щодо цих карт і очікує на відповідь.
(ОНОВЛЕНО) Наступного дня, 25 вересня, на сайті Sky News змінили усі три мапи. Тепер Крим на них зображений українським. Судячи з нової дати публікації, оновлення сталося 25 вересня о 15:35 за місцевим часом.
Нагадаємо, раніше карту України без Криму публікувала низка іноземних ЗМІ, такі як словенський телеканал РТВ СЛО, німецький канал ARD, французько-німецький канал ARTE, британський суспільний мовник BBC, американський канал CNN, іспанська телерадіокомпанія RTVE, французька газета Le Monde тощо.
Практично в усіх цих випадках редакції виправляли мапу, переважно пояснюючи це технічною помилкою, і просили вибачення.
Крім того, подібні інциденти траплялись на онлайн-платформі BlaBlaCar, офіційному сайті Олімпійських ігор 2020, у популярного американського ютуб-блогера MrBeast та інших.
В листопаді 2023-го також Європарламент опублікував мапу, на якій не включив Крим до складу України. Згодом він видалив публікацію і попросив вибачення.
- Читайте також: Росія виграє війну за карти. Як двадцять західних компаній друкують і продають окупаційні мапи України