«Громадське радіо» отримало міжнародний сертифікат якості Ініціативи журналістської довіри
«Громадське радіо» отримало міжнародний сертифікат якості Ініціативи журналістської довіри
«Громадське радіо» отримало сертифікацію Ініціативи журналістської довіри (JTI), що базується на стандарті, ініційованому «Репортерами без кордонів» (RSF). Ця відзнака свідчить про прозорість та дотримання професійних стандартів медіа.
У коментарі «Детектору медіа» головна редакторка «Громадського радіо» Вікторія Єрмолаєва повідомила, що редакція пройшла першу частину аудиту ще навесні, і з того часу працювали над рекомендаціями, впроваджували їх, удосконалювали свої політики, внутрішні інструкції тощо.
«І от нарешті — довгоочікуваний лист, що отримали сертифікацію. Це великий здобуток — визнання нашої роботи на міжнародному рівні. Я надзвичайно вдячна всій команді, яка щодня робить свій внесок у чесну і незаангажовану журналістику», — розповіла Вікторія Єрмолаєва.
В Україні всього декілька медіа, які мають сертифікацію від JTI. Серед них і «Громадське радіо». Видання успішно пройшло незалежний зовнішній аудит, який засвідчив прозорість та дотримання найвищих професійних стандартів, йдеться у повідомленні на сайті.
«Наша команда була дуже вмотивована, щоб отримати сертифікацію JTI. Ми дослухались до всіх рекомендацій аудиторки і стали ще більш ґрунтовним медіа, що заслуговує на довіру. Зокрема, ми удосконалили свої внутрішні протоколи роботи, оновили безпекові політики. Стандарти роботи “Громадського радіо”, принципи подачі та перевірки інформації залишаються на найвищому рівні, про що, зокрема, і говорять результати сертифікації, яка базується на стандартах “Репортерів без кордонів”.
Для нас це, безумно, можливість ще раз підкреслити важливість роботи незалежного мовника, яким є “Громадське радіо” та закликати аудиторію послуговуватись тільки перевіреними джерелами інформації», — сказала головна редакторка «Громадського радіо» Вікторія Єрмолаєва.
Нагадаємо, раніше видання Liga.net пройшло незалежний зовнішній аудит, який засвідчив прозорість та дотримання найвищих професійних стандартів.
Як повідомляв «Детектор медіа», наразі до процесу сертифікації Ініціативи журналістської довіри (JTI), що базується на стандарті, ініційованому «Репортерами без кордонів», долучилися 98 українських ЗМІ. З них 64 опублікували звіт про прозорість, що є першим етапом сертифікації Ініціативи журналістської довіри.
У червні 2024 року «Детектор медіа» першим серед українських медіа отримав сертифікат Ініціативи журналістської довіри (JTI). Нещодавно сертифікацію Ініціативи журналістської довіри (JTI) отримало також видання «Перший Криворізький».
Ініціатива журналістської довіри (JTI) — це міжнародний стандарт для видавців новин, який розробили 130 міжнародних експертів як стандарт ISO. Він включає загальновизнані й узгоджені критерії досконалості для ідентичності та прозорості медіа, а також для професійних стандартів і механізмів підзвітності. Офіційний довідковий документ норм опублікував Європейський комітет зі стандартизації в грудні 2019 року.
Медіа, які потребують фінансової підтримки для проведення зовнішнього аудиту з метою проходження сертифікації JTI, можуть подати заявку на отримання гранту від RSF через онлайн-форму.
Щоби посилити достовірність інформації в українських медіа, у 2023 році «Репортери без кордонів» у партнерстві з американською організацією NewsGuard та Інститутом регіональної преси та інформації (IRMI) запустили протокол дій у надзвичайних ситуаціях. Сотня українських медіа вже взяла на себе зобов'язання проаналізувати свою роботу відповідно до критеріїв міжнародного стандарту JTI, і понад 50 із них вже опублікували свої звіти про прозорість. Деякі медіа готуються до зовнішнього аудиту, щоб згодом отримати сертифікацію.