8-й Київський тиждень критики представляє програму «Фокус: Україна — Нідерланди»

8-й Київський тиждень критики представляє програму «Фокус: Україна — Нідерланди»

20 Вересня 2024
479

8-й Київський тиждень критики представляє програму «Фокус: Україна — Нідерланди»

479
На фестивалі відбудуться прем’єри очікуваних українських стрічок, які заявили про себе на Берлінале, в Роттердамі та Венеції, а також актуальних робіт від нідерландських кінематографістів.
8-й Київський тиждень критики представляє програму «Фокус: Україна — Нідерланди»
8-й Київський тиждень критики представляє програму «Фокус: Україна — Нідерланди»

8-й Київський тиждень критики представив програму «Фокус: Україна — Нідерланди». Це добірка актуальних фільмів, які відображають кінопроцес обох країн, з його жанровими та авторськими пошуками. Програма створена у співпраці українських та нідерландських кінокритиків.

Відбір українських картин здійснювала нідерландська сторона — журналіст медіа De Telegraaf та NU.nl  Фабіан Мелхерс, кінокритик газети Nederlands Dagblad і кліматичний мер міста Дордрехта Боаз ван Льойк, а також кінокритикиня журналу De Filmkrant Лаура ван Зойлен. Після показів нідерландські кінокритики модеруватимуть обговорення з українськими творцями.

Відбір нідерландських стрічок здійснили куратори Київського тижня критики Дарія БадьйорСтаніслав БитюцькийСергій Ксаверов й Анна Дацюк, які також модеруватимуть обговорення.

Фільми програми «Фокус: Україна — Нідерланди»:

  • «Сірі бджоли» — екранізація однойменного роману Андрія Куркова, однієї з найкращих книг 2022 року за версією американського тижневика The New Yorker. Драма Дмитра Мойсеєва за участі Віктора Жданова («Спіймати Кайдаша») та Володимира Ямненка («Дике поле») розповідає про двох мешканців «сірої зони» на сході України — невеликого села, довкола якого вирує війна. Світова прем’єра картини відбулася на великому європейському фестивалі класу «А» — Роттердамському, а журі Одеського міжнародного кінофестивалю визнало «Сірі бджоли» найкращим українським ігровим фільмом.
  • «Редакція» — сатирична комедія Романа Бондарчука («Вулкан», «Українські шерифи»), знята на Херсонщині незадовго до повномасштабного вторгнення. У центрі сюжету — ідеалістичний юнак, який випадково стає журналістом місцевої газети й опиняється у вирі фейкових новин і  корупційних схем. Світова прем’єра стрічки пройшла на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. У межах програми «Фокус» відбудеться національна прем’єра стрічки.
  • «День як день» — документальний фільм Романа Блажана, знаного за коротким метром «Вихід через балкон». Картина досліджує, як українське село Ягідне, через рік після 27-денного полону його жителів у шкільному підвалі під час російської окупації, намагається повернутися до нормального життя, балансуючи між травматичними спогадами та надією на майбутнє. У межах програми «Фокус» відбудеться національна прем’єра стрічки.
  • «Молоко» — драма нідерландської режисерки Стефані Колк про жінку, що втратила дитину. Після цієї події героїня вирішує пожертвувати своє грудне молоко, що стає символічним актом подолання горя та пошуку нового сенсу в житті, змінюючи її стосунки та світогляд. Торік стрічка була представлена на Міжнародних кінофестивалях у Венеції та Варшаві.
  • «Коли ми програли німцям» — coming-of-age драма нідерландця Ґвідо ван Дріла. Це пригода 12-річних хлопців, що стала для них першим викликом дорослого життя. Сюжет розгортається у пам’ятний для героїв день у 1974 році — коли збірна їхньої батьківщини програє у фіналі чемпіонату світу.
  • «Солодкі мрії» — робота боснійки та резидентки Амстердама Ени Сендіяревич, що була висунута Нідерландами на здобуття в цьому році Премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». У стрічці йдеться про боротьбу за спадщину нідерландського магната в Індонезії наприкінці колоніальної епохи.


Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Програма події складається з кількох секцій: окрім програми «Фокус: Україна — Нідерланди» фестиваль уже оголосив ретроспективну секцію «Дивніше за рай», присвячену незалежній сцені кіно США 70–90-х років, та українську ретроспективну секцію «Химерний час», присвячену напряму поетичного кіно і створену спільно з Довженко-Центром. Незабаром також будуть представлені Ґала-прем’єри українського кіно та міжнародна програма з гітами головних світових кінофестивалів. Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо».
 

Восьмий Київський тиждень критики триватиме з 17 до 23 жовтня в кінотеатрі «Жовтень». Продаж абонементів триває на сайті.

Партнер програми «Фокус: Україна — Нідерланди» — Посольство Королівства Нідерландів в Україні.

МедіапартнериDIVOCHE MediaLB.uaЛірумSKVOT Mag, друковане видання КІНОКОЛО

Медіапартнери програми «Фокус: Україна — Нідерланди»The Village Українакнигарня Сенс

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
479
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду