Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі»
Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі»
У суботу, 14 вересня, з російського полону було звільнено 103 українських військових.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Серед звільнених — 38 нацгвардійців, 28 воїнів ЗСУ (серед них — двоє зі спецпідрозділу «Кракен», двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони).
Також додому їдуть восьмеро прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
«Усі звільнені цього разу – чоловіки: 82 солдати та сержантів; 21 військовослужбовець належить до офіцерського складу», — йдеться у повідомленні.
69 звільнених військовослужбовців брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя (зокрема 31 оборонець «Азовсталі»), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС.
За даними штабу, більшість звільнених зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги.
Зазначається, що це вже 57-й обмін полоненими від початку повномасштабного вторгнення Росії. Загалом звільнено 3672 людини.
Україна висловила вдячність Об'єднаним Арабським Еміратам за допомогу в організації нового обміну.
Як повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни.
«Працівники нашого Офісу перебувають на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. Наші співробітники фіксують у якому стані звільнені повертаються в Україну та інформують їх про їхні права», — написав уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, напередодні, 13 вересня, з російського полону повернули 49 українців. Серед них — кримська татарка Леніє Умерова.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.