Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» здобув головний приз міжнародного конкурсу фестивалю LINOLEUM
Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» здобув головний приз міжнародного конкурсу фестивалю LINOLEUM
Анімаційний фільм української режисерки Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» здобув головний приз у програмі «Міжнародний конкурс: Король травми» 11-го фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Про це йдеться на фейсбук-сторінці фестивалю.
11-хвилинна стрічка, повністю намальована вугіллям на папері, розповідає про досвід Анастасії, яка разом із хлопцем провела в оточеному місті 10 днів, після чого змогла виїхати з останньою евакуаційною колонною.
«24 лютого вранці ми з хлопцем вирішили поїхати з Києва в Ірпінь до його батьків. Мені важко згадати хронологію тих днів, моя свідомість блокує і мінімізує всі спогади, стирає їх, але єдине, що я знаю напевно, це те, що з кожним днем все стрімко ставало гірше», — йдеться в описі стрічки.
- Читайте також: «Коли знімаю стоп-моушн — ніби зливаюся з лялькою», — режисерка анімації Анастасія Фалілеєва
У міжнародному конкурсі «Кліпни двічі, якщо…» спецвідзнакою нагородили анімаційний фільм «Кроляче життя» режисерки Мансі Махешварі з Великої Британії.
Переможицею українського конкурсу стала Ганна Паламарчук зі своїм фільмом «З минулого», а володаркою спецвідзнаки — режисерка Еліна Пупіна за фільм-рефлексію «Нарости».
Фільм британської режисерки Емілі Доун «Вмирання для початківців» став перможцем конкурсу комерційної анімації. Спецвідзнаки здобули «Мій шлях» Джесіки Б’янкі, трейлер Фестивалю єврейського кіно у Маямі режисерки Дафни Авадіш Ґолан та «Вавилонська царівна» Марії Янко.
Нагадаємо, з 4 по 8 вересня у Києві пройшов фестиваль анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Темою фестивалю стало «Поле гри», що дозволяє одночасно фокусуватися на розвитку української індустрії відеоігр паралельно та стежити за презентаціями анімаційних фільмів.
У конкурсній програмі фестивалю змагалися 33 фільми — у міжнародному конкурсі, 9 — в українському та 28 — у конкурсі комерційної анімації. Серед конкурсантів були учасники авторитетних фестивалів Ансі, Локарно, Берлінале тощо.
Фото: кадр з анімаційного фільму