Документальний фільм про злочини Росії в Україні здобув нагороду Мадридського міжнародного кінофестивалю
Документальний фільм про злочини Росії в Україні здобув нагороду Мадридського міжнародного кінофестивалю
Документальна стрічка «Заручники божевілля» режисера Станіслава Цехмістренка перемогла в номінації «Найкращий монтаж документального фільму» цьогорічного Мадридського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомила ГО «Інтерньюз-Україна», за підтримки якої спільно з міжнародною організацією «Інтерньюз» був знятий фільм.
В основі фільму — свідчення мешканців Київської, Харківської та Донецької областей, які вижили після знущань окупантів або поверталися на окуповані території в пошуках рідних. Стрічку знімали у грудні 2022 — лютому 2023 років у Бородянці, Ізюмі та інших містах, які найбільше постраждали від російської агресії.
Авторкої ідеї та директоркою проєкту є Олександра Павловська, а режисером стрічки — український документаліст Станіслав Цехмістренко. Його фільм «Межа очікування», що розповідає історії безвісти зниклих людей унаслідок російської воєнної агресії, вже здобував нагороду Мадридського міжнародного кінофестивалю-2018.
Над стрічкою «Заручники божевілля» також працювали сценарист Сергій Бібік та оператор Віктор Завальнюк.
«Щиро дякуємо журі фестивалю, що так високо оцінили нашу роботу. Завдяки цьому стрічку побачить ще більше глядачів за кордоном. І це дуже важливо, бо там ситуацію в Україні часто бачать крізь призму російської пропаганди. А ми будемо й далі показувати світу, як щодня живе Україна та українці. Будемо свідками російських воєнних злочинів та голосом постраждалих і загиблих внаслідок війни Росії проти України», — прокоментував Станіслав Цехмістренко.
Фільм «Заручники божевілля» створили в межах проєкту Rapid Assistance to Media (RAM). Стрічка доступна на платформі Megogo.
Нагадаємо, у цьогорічній конкурсній програмі 81-го Венеційського міжнародного кінофестивалю La Biennale di Venezia будуть представлені українські фільми «Пісні землі, що повільно горить» Ольги Журби та «Медовий місяць» Жанни Озірної.
Фото: ГО «Інтерньюз-Україна»