Юрчишин: Україна наразі зайняла позицію спостерігача щодо арешту Павла Дурова
Юрчишин: Україна наразі зайняла позицію спостерігача щодо арешту Павла Дурова
Україна наразі планує перебувати в позиції спостерігача щодо арешту Павла Дурова і регуляції соцмережі «Телеграм» в Україні. Про це в коментарі «Радіо Свобода» сказав голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
За його словами, рішення про закриття телеграму для використання в Україні Рада національної безпеки і оборони поки не готує.
«Наскільки мені відомо, поки що на РНБО такого рішення не готується. Хоча і Служба безпеки України, і Головне управління розвідки, і Міністерство цифрової трансформації — всі схиляються до того, що якщо Павло Дуров і адміністрація Telegram і надалі буде повністю ігнорувати запити української сторони, бо він ігнорував французьку сторону, і в результаті опинився під арештом, то можливі такі дії з боку України, можливе блокування… На цей час, оскільки немає якихось позицій, власне, перших осіб держави чи уряду, Україна таки планує перебувати в позиції спостерігача», — сказав Юрчишин.
Він також висловив сподівання, що українські спецслужби вже ведуть переговори з французькою владою, щоб хоча б частково отримати доступ до результатів слідства щодо Дурова.
«Ми розуміємо, що французи розглядають звинувачення щодо сприяння тероризму. І це дуже занепокоїло представників російської влади, оскільки комунікація не лише щодо військових дій в Україні, але й, наприклад, спеціальні операції “Вагнера” в Центрально-Африканській Республіці, яка колись перебувала під впливом Франції, координація цих операцій відбувалася через телеграм. Найімовірніше, французькі спеціальні служби отримують додаткову інформацію, яка може бути цікава нашим спецслужбам. Я дуже сподіваюся, що наші спеціальні служби вже вступили в комунікацію з Францією», — сказав нардеп.
Юрчишин додав, що на розгляді в Комітеті ВР з питань гуманітарної політики є законопроєкт, який пропонує вдосконалити регулювання соцмереж, зокрема телеграму, і пропонує заборонити всім представникам влади мати профілі в соцмережах, які визнають непрозорими. Проте цей законопроєкт ще не дійшов до першого читання.
Нагадаємо, засновника і генерального директора Telegram Павла Дурова заарештували у Франції 24 серпня близько 8-ї години вечора, коли він вийшов зі свого приватного літака на злітній смузі в аеропорту «Ле Бурже».
Як повідомляє французький канал TF1/LCI із посиланням на свої джерела, влада Франції звинувачує Дурова у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей та шахрайстві через відсутність модерації контенту в телеграмі.
Згодом прокуратура Франції повідомила, що розслідує справу Павла Дурова за 12 статтями, серед яких співучасть в обороті наркотиків та зберігання дитячого порно.
Команда Telegram прокоментувала затримання засновника месенджера Павла Дурова, заявивши, що Telegram дотримується Закону про цифрові послуги ЄС, а його модерація «відповідає галузевим стандартам і постійно вдосконалюється».
Як повідомляє російський телеграм-канал Baza, після арешту Дурова російським чиновникам доручили видалити службові листування в телеграмі.
Читайте також:
- Затримання Дурова: можливі наслідки. Коментують Микита Потураєв та Максим Дворовий
- Затримання Павла Дурова у Франції: світова реакція на арешт засновника Telegram
Фото: фейсбук-сторінка Ярослава Юрчишина