У Telegram заявили, що Дуров не зустрічався з Путіним в Азербайджані
У Telegram заявили, що Дуров не зустрічався з Путіним в Азербайджані
Команда компанії Telegram поінформувала, що засновник платформи Павло Дуров не зустрічався нещодавно в Азербайджані з очільником Кремля Володимиром Путіним. Про це пресслужба Telegram повідомила «Радіо Свобода».
У своїй новині «Радіо Свобода» написало, що до Парижа, де його затримали напередодні, Дуров прилетів з Азербайджану. Там 18–19 серпня з візитом перебував очільник Росії Володимир Путін.
«Невідомо, чи зустрічався Дуров із Путіним у Баку», — писало «Радіо Свобода».
Після цієї публікації пресслужба Telegram повідомила «Радіо Свобода», що Дуров не зустрічався з Путіним, не робив запитів на таку зустріч і не отримував пропозицій щодо неї.
Водночас російський телеграм-канал Baza стверджує, що Путін начебто відмовився зустрічатися з Павлом Дуровим в Азербайджані. Голова Кремля та засновник Telegram одночасно перебували в Баку.
За даними «Бази», за кілька днів до візиту чиновники Адміністрації президента РФ запропонували Путіну організувати зустріч з Дуровим, але Путін відмовився.
Причина відмови «Базі» невідома, як невідома і передбачувана тема зустрічі.
Нагадаємо, засновника і генерального директора компанії Telegram Павла Дурова заарештували у Франції 24 серпня близько 8-ї години вечора, коли він вийшов зі свого приватного літака на злітній смузі в аеропорту «Ле Бурже». Туди він прибув з Азербайджану.
Як повідомляє французький канал TF1/LCI із посиланням на свої джерела, влада Франції звинувачує Дурова у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей та шахрайстві через відсутність модерації контенту в телеграмі.
Як повідомляє російський телеграм-канал Baza, після арешту Дурова російським чиновникам доручили видалити службові листування в телеграмі.
Команда Telegram прокоментувала затримання Павла Дурова, заявивши, що месенджер та його власник не несуть відповідальності за зловживання на платформі.
Читайте також:
- Телеграма в Париж. За що затримали Павла Дурова
- Затримання Дурова: можливі наслідки. Коментують Микита Потураєв та Максим Дворовий
- Затримання Павла Дурова у Франції: світова реакція на арешт засновника Telegram
Відзначимо, раніше низка українських експертів та представників влади, зокрема спецслужб, неодноразово повідомляли, що Telegram має контакти з російською владою. Зокрема, про це говорив спікер ГУР МО Андрій Юсов: «Ми бачимо, що на території Росії російські спецслужби можуть дуже оперативно розв'язувати питання з адміністрацією Телеграму, коли їм це потрібно».
Про небезпечність і ймовірну контрольованість телеграму неодноразово розповідав журналіст та кіберблогер Назар Токар, який стверджує, що сервери месенджера розташовані в Росії. Менеджер проєктів ЦЕДЕМ з медіаграмотності та протидії дезінформації Олександр Монастирський також вважає телеграм небезпечним, зокрема, через певну незахищеність даних на платформі. Аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський зауважує, що є не один випадок, який може підтвердити, що платформа співпрацює з російськими спецслужбами.