Кремлівські телеграм-канали поширили фейк про смерть журналістки Bild після її статті про ситуацію на Курщині, — StopFake
Кремлівські телеграм-канали поширили фейк про смерть журналістки Bild після її статті про ситуацію на Курщині, — StopFake
Кремлівські Telegram-канали поширюють фейк про смерть журналістки Bild Жанни Плауманн після публікації її матеріалу про українську операцію в Курській області. Про це повідомила фактчекінгова організація StopFake.
Агітпроп іронічно називає це «бумерангом» за те, що вона нібито винесла в заголовок свого тексту посилання на Другу світову війну, — «Німецькі танки знову в Росії». Пропагандисти прикріпили скриншот начебто публікації Bild, де повідомляється про смерть журналістки «від гострої серцевої недостатності».
StopFake перевірив цей скриншот і з'ясував, що він сфабрикований. На зображенні видно, що некролог про Жанну Плауманн нібито розміщено у розділі «автори», однак фактчекери не виявили там такої публікації.
До того ж, інформація про відсилання до Другої світової війни у заголовку також є фейковою, оскільки її стаття називається «У Росії! Українці наступають із німецькими танками» (In Russland! Ukrainer rücken mit deutschen Panzern vor)».
Фактчекінгова організація також звернулася до Плауманн через електронну пошту. Журналістка відразу відповіла, спростувавши інформацію пропагандистів та підтвердивши, що з нею все гаразд.
Раніше ми повідомляли про те, що МВС Росії хоче відкрити кримінальну справу за незаконний перетин держкордону проти репортерок італійського суспільного телеканалу Rai Стефанію Баттістіні та Сімоне Траїні, які висвітлювали захоплення українською армією російського міста Суджа. Крім того, в італійських соцмережах з’явилися погрози вбивством на адресу кореспондентки Rai.
Нагадаємо, напередодні Центр протидії дезінформації повідомляв про те, що Росія на тлі успіхів Сил оборони України в Курській області посилила інформаційну кампанію, яка має на меті внести розкол між військовим та політичним керівництвом нашої держави. Зокрема, ворог поширює фейки про те, що Олександр Сирський начебто «таємно готував» операцію на Курщині, а Захід буцімто «шукає заміну Володимиру Зеленському» через зірвану операцією можливість переговорів.
Раніше росіяни активізували зйомку постановних роликів про Курську область з переодягненими у форму Збройних сил України людьми. Як зазначив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, «це традиційна система російської пропаганди, обкатана на Харківщині та інших окупованих територіях».
У ЦПД також попереджали, що Росія намагається використати ситуацію в Курській області для нових інформаційних атак проти України та безпідставних звинувачень українських захисників у воєнних злочинах.
Крім того, російські ЗМІ розповсюджували відеоролики, які міністерство оборони РФ видає за записи «успішних ударів» по ЗСУ на Курському напрямку, але насправді ці відео були зняті давно і в інших місцях.
Фото: StopFake