У Львові створять 3D-моделі давніх писанок

У Львові створять 3D-моделі давніх писанок

20 Серпня 2024
233
20 Серпня 2024
16:00

У Львові створять 3D-моделі давніх писанок

233
На сайті проєкту презентують онлайн цифрові моделі писанок із дванадцяти етнографічних регіонів України.
У Львові створять 3D-моделі давніх писанок
У Львові створять 3D-моделі давніх писанок

У львівському Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України за підтримки «Українського культурного фонду» оцифровують автентичні писанки кінця ХІХ – початку XX ст. У межах проєкту створять 3D-моделі писанок з різних регіонів України, повідомила пресслужба УКФ.

Йдеться про цифрові моделі писанок із 12ти етнографічних регіонів України: Бойківщини, Буковини, Волині, Галичини, Гуцульщини, Лемківщини, Надсяння, Поділля, Покуття, Полісся, Середнього Подніпровʼя та Холмщини.

Найдавніші писанки у колекції музею походять з Гуцульщини й датуються 1890 роком та з Волині, 1894 роком, уточнили у музеї.

«Досі до цих експонатів мали доступ лише дослідники та музейні працівники. Українська писанка має як унікальні риси, так і спільні з іншими європейськими витворами народного мистецтва. Та про її походження сьогодні відомо не так багато, адже її матеріал крихкий, як і наша реальність. Тому для оцифрування ми обрали найдавніші — ті, що зберігають автентичні розписи й тисячолітню традицію, хоча й переживають уже третю велику війну», додали творці проєкту.

Оцифровані українські писанки невдовзі з’являться на сайті проєкту, де розмістять 250 пам'яток та 50 3D-моделей.

Фото: «Українська писанка» /  Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
233
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду