На ютуб-каналі ЦПД вийшла нова відеорубрика «Антидот» про країни Глобального Півдня
На ютуб-каналі ЦПД вийшла нова відеорубрика «Антидот» про країни Глобального Півдня
На ютуб-каналі Центру протидії дезінформації «Глобальний Центр» вийшла нова відеорубрика «Антидот». Її автором є аналітик ЦПД і головний редактор медіапроєкту «Post-Past» Олексій Приймак.
Як розповів Олексій у коментарі «Детектору медіа», «Антидот» — це відеорубрика з відносно короткими відео про країни так званого Глобального Півдня (переважно про Близький Схід та Африку).
Тематично проєкт охоплюватиме як актуальну ситуацію в регіоні, так і історичні події. Значну увагу «Антидот» приділятиме проблемі впливу та присутності Росії в регіоні, її передумовам та наслідкам. На проєкті буде багато експлейнерів — автор пояснюватиме актуальні новини і глобальні тенденції в регіоні.
«Наприклад, я дуже хочу зробити відео про участь РФ у війні в Сирії, бо вважаю, що в Україні ми майже забули трагедію цієї країни (якщо взагалі коли-небудь по-справжньому її проговорили).
Загалом мета проєкту — трішки краще познайомити українців із так званим Глобальним Півднем, пояснити коріння антизахідних настроїв в регіоні, зробити ці країни трішки ближчими до нас. Бо хто-хто, а українці точно могли б розгледіти подібності між собою та тамтешніми людьми, нашими і їхніми проблемами, нашими і їхніми переживаннями», — розповів Приймак.
Раніше проєкт «Антидот» виходив на іншому ютуб-каналі ЦПД «Центр дослідження МордоRu». Проте, за словами Олексія, програма не надто вписувалась у загальну концепцію каналу, який фокусується здебільшого на Росії. Тож їй вирішили «змінити прописку».
Приймак додав, що тепер він як автор має контроль над всім процесом виробництва (раніше був лише сценаристом і ведучим), тому він сподівається, що «Антидот» помітно зміниться найближчим часом.
Наразі випуски «Антидоту» виходять щотижня. Перший випуск присвячений масовим протестам у Венесуелі, які розпочалися після того, як Національна виборча рада країни офіційно проголосила Ніколаса Мадуро переможцем президентських виборів з результатом 51,2% голосів. Є причини підозрювати, що вибори сфальсифікували.
Як повідомляв «ДМ», раніше Центр протидії дезінформації РНБО запустив на своєму ютуб-каналі «Глобальний Центр» новий проєкт Ad Centrum, у якому аналізують світову політику і ситуацію в країнах Глобального Півдня. Його авторкою є головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко. Перший випуск програми присвячений Малі та регіону Сахель, а гостем був Олексій Приймак.