Міноборони РФ видає старі відео за ролики з «успішними ударами по ЗСУ в Курській області»
Міноборони РФ видає старі відео за ролики з «успішними ударами по ЗСУ в Курській області»
Російські ЗМІ розповсюджують відеоролики, які міністерство оборони РФ видає за записи «успішних ударів» по ЗСУ на курському напрямку, але насправді ці відео були зняті давно і в інших місцях. Про це повідомляють розслідувачі The Insider.
Так, 10 серпня російське державне агентство «РИА Новости» з посиланням на міноборони РФ опублікувало відео, на якому начебто «російські вертольоти Мі-28НМ завдали ударів авіаракетами С-13 по живій силі та бронетехніці ЗСУ в прикордонному районі Курської області».
Як з’ясували розслідувачі The Insider, насправді це відео було знято на українському Донбасі — у Кремінній та Часовому Ярі.
Ліворуч — свіжий кадр з ролика міноборони Росії про «удар по ЗСУ в прикордонному районі Курської області». Праворуч — скриншот карти в районі Кремінної, Луганська область / The Insider
Ліворуч — свіжий кадр із ролика міноборони Росії про «удар по ЗСУ в прикордонному районі Курської області». Праворуч — карта об’єкта в Часовому Ярі, Донецька область / The Insider
9 серпня оборонне відомство країни-агресорки опублікувало ролик, який ілюструє нібито нові удари російських військових по позиціях ЗСУ в Сумській області.
«Екіпаж багатофункціонального надзвукового винищувача-бомбардувальника Су-34 Повітряно-космічних сил завдав удару по скупченню живої сили і військовій техніці ЗСУ в пункті тимчасової дислокації, виявленому в одному з районів Сумської області, що межує з Курською областю», — йдеться в описі до ролика.
Насправді це відео було зняте набагато раніше — 14 липня його публікувало російське державне агентство ТАСС.
Раніше ми повідомляли, що прокремлівський ресурс Russia Today опублікувала відео з нібито «полоненим українським диверсантом», узятим у Курській області. Насправді це відео є постановним, про що свідчить декілька фактів. Передовсім, особа на відео має сильний російський акцент, не притаманний російськомовним українцям, а радше саме росіянам. Окрім цього, навіть один із російських так званих «воєнкорів» з авдиторією в 95 тис. підписників не зміг змовчати та заявив, що «це наш фейк», додавши, що «не час для такого». А ще чимало самих росіян не повірили в правдивість відео, стверджуючи, що це ― постановка.
Також «Детектор медіа» спростовував інформацію, що ЗСУ на американському БТР Stryker під Суджею розстріляли машину з цивільними.
Головне фото: Getty Images