До 30 вересня — подання заявок на участь у мистецькій лабораторії LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни
До 30 вересня — подання заявок на участь у мистецькій лабораторії LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни
ГО «Докудейз» спільно з командою Архіву Війни організовує міждисциплінарну мистецьку лабораторію — LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни. В її межах планують створити кілька мистецьких проєктів та документальних фільмів, що будуть присвячені темі пам’яті та збереження культурної спадщини. Команда запрошує на презентацію проєкту в Києві та оголошує опенкол для митців і мисткинь.
До участі в проєкті запрошують українських митців та мисткинь різного профілю. Впродовж кількох місяців вони працюватимуть над творами разом із кураторкою Лабораторії Олександрою Набієвою та ментор(к)ами, імена яких буде оголошено згодом. Програма передбачає також воркшоп для учасників/-иць, бюджет на реалізацію ідеї та авторську винагороду.
Форма для подачі заявки доступна за посиланням. Подати заявку потрібно до 30.09.2024.
Презентація Лабораторії з сесією запитань і відповідей відбудеться 31 липня 2024 року.
У відповідь на повномасштабне вторгнення ГО «Докудейз» у партнерстві з британською організацією Infoscope заснувала цифрову платформу Архів Війни, щоб систематизувати та безпечно зберігати відео-, аудіо-, фото- та текстові свідчення російської агресії проти України.
На основі цих матеріалів команда створює мистецькі проєкти, які слугують потужним інструментом культурної дипломатії. Цьогоріч робота відбувається в межах мистецької міждисциплінарної лабораторії. Її результатом стануть 5 мистецьких творів та 3 документальні фільми. Тема — робота з пам’яттю та збереження культурної спадщини.
Хто може подаватися на опенкол?
- Художники/-иці, які працюють з будь-якими цифровими чи аналоговими медіа, об’єктами, скульптурою, інсталяцією, а також цікавляться роботою з архівами.
- Режисер(к)и, які прагнуть розширити кіномову, завдяки сучасному інструментарію.
Що надає Лабораторія для створення проєкту?
- Воркшоп та консультації українських та іноземних менторів/-ок
- Бюджет на реалізацію ідеї
- Кураторську підтримку
- Авторську винагороду
- Платформу для презентації роботи в Україні та за кордоном
Ключові етапи проєкту
- Презентація Лабораторії з сесією запитань і відповідей: 31.07.2024
- Оголошення опенколу та термін подання заявок: 31.07 – 30.09.2024
- Розгляд заявок: 1.10 – 31.10.2024
- Оголошення 10 проєктів-учасників 5-денного освітнього воркшопу: 4.11.2024
- Освітній 5-денний воркшоп Лабораторії із фінальною презентацією оновлених проєктів для журі (до складу журі увійдуть організатор(к)и та ментор(к)и Лабораторії, точний склад журі буде повідомлено окремо): 18.11.2023 – 22.11.2024
- Оголошення 5 проєктів-фіналістів: 26.11.2024
- Робота над проєктами разом із індивідуальними та колективними менторськими онлайн-сесіями: 28.11.2024 – 31.03.2025
- Робота над фінальною виставкою: 1.04.2025 – 5.06.2025
- Фінальна виставка на 22 Docudays UA: 6.06.2025 – 13.06.2025
По завершенню Лабораторії мистецькі твори продовжать свою подорож країнами Європи у межах культурної дипломатії.
«Ми чекаємо митців та мисткинь, режисерів/-ок, готових досліджувати, рефлексувати й експериментувати із засобами мистецької виразності. Окрім необхідного базису, Лабораторія надає для цього унікальні інструменти, як-от: доступ до закритої медіабази Архіву Війни, підтримку міжнародного складу експертів/-ок впродовж усього процесу, тематичний навчальний модуль, а також платформи для презентації мистецьких проєктів як в Україні, так і за її межами», — каже Олександра Набієва.