Організатори Олімпіади-2024 перепросили за скетч з «Таємною вечерею» на відкритті Ігор
Організатори Олімпіади-2024 перепросили за скетч з «Таємною вечерею» на відкритті Ігор
Організатори Олімпійських ігор у Парижі 2024 року перепросили в католиків та інших християнських конфесій за скетч на церемонії відкриття, який пародіював знамениту картину Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря».
Про це пише Reuters.
У сегменті, який нагадував біблійну сцену останньої вечері Ісуса Христа з апостолами перед розп’яттям, були представлені дреґ-королева, трансгендерна модель та оголений співак, який зображував грецького бога вина Діоніса. Це викликало обурення з боку католицької церкви та релігійних консерваторів у США.
«Звісно, ми не мали наміру проявити неповагу до жодної релігійної групи. Ми намагалися відзначити толерантність у суспільстві. Ми вважаємо, що ця мета була досягнута. Якщо хтось образився, ми щиро перепрошуємо», — заявила речниця Паризької Олімпіади 2024 Анн Декамп на пресконференції.
Як пише агенція, Франція пишається своєю багатою католицькою спадщиною, проте має довгу традицію секуляризму та антиклерикалізму. Богохульство тут не лише легальне, але й вважається багатьма важливим складником свободи слова. Прихильники скетчу похвалили його за послання інклюзивності й толерантності.
Католицька церква у Франції висловила жаль з приводу церемонії, заявивши, що вона «включала сцени насмішок та глузування з християнства». Один із делегатів Єпископів Франції на Іграх зазначив, що деякі французькі спортсмени мали проблеми зі сном через наслідки скандалу.
Архієпископ Чарльз Сіклуна — найвищий католицький чиновник на Мальті та посадовець Ватикану — заявив, що він звернувся до посла Франції на Мальті зі скаргою на «необґрунтовану образу». У повідомленні до посла, опублікованому в соцмережі X, він написав: «Я хочу висловити своє занепокоєння та велике розчарування від образи християн під час церемонії відкриття ... коли група драг-артистів пародіювала Таємну вечерю Ісуса».
Деякі коментатори зазначили, що цей скандал є прикладом культурних воєн XXI століття, які посилюються цілодобовими новинами та соціальними мережами.
Художній керівник та автор церемонії відкриття Томас Джоллі сказав, що релігійна провокація не була його наміром.
«Ми хотіли говорити про різноманітність. Різноманітність означає бути разом. Ми хотіли включити всіх, ось і все», — сказав він журналістам у суботу.
Нагадаємо, ввечері 26 липня в Парижі пройшла церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор 2024. Замість звичної процесії на головній арені змагань організатори влаштували парад човнів на річці Сена. Трибунами для глядачів стали набережні. Довжина параду, присвяченого відкриттю літньої Олімпіади, сягала 6 км. Вздовж Сени встановили близько сотні величезних екранів. 7500 спортсменів у 85 човнах пропливли Сеною через центр Парижа до Ейфелевої вежі та фінішували перед площею Трокадеро.
Фото: Reuters