Медведчук є підозрюваним у щонайменше трьох кримінальних провадженнях, — прокуратура

Медведчук є підозрюваним у щонайменше трьох кримінальних провадженнях, — прокуратура

25 Липня 2024
505
25 Липня 2024
16:12

Медведчук є підозрюваним у щонайменше трьох кримінальних провадженнях, — прокуратура

505
Йдеться про злочини проти основ нацбезпеки, колаборацію, сприяння терористичним організаціям та інші правопорушення
Медведчук є підозрюваним у щонайменше трьох кримінальних провадженнях, — прокуратура
Медведчук є підозрюваним у щонайменше трьох кримінальних провадженнях, — прокуратура

Колишній народний депутат та підозрюваний у державній зраді  Віктор Медведчук проходить як підозрюваний у трьох кримінальних провадженнях, а також наразі перевіряється його причетність до вчинення низки злочинів у рамках інших справ. Про це в ефірі телемарафону сказала речниця Офісу генерального прокурора Надія Максимець.

За її словами, станом на сьогодні екснардеп фігурує як підозрюваний у щонайменше трьох кримінальних провадженнях. Це стосується держзради, це економічний злочин. Такого цього тижня йому було повідомлено третю підозру — щодо нафтопроводу. У ще кількох провадженнях перевіряється його причетність до вчинення злочинів.

Максимець додала, що йдеться про злочини проти основ нацбезпеки, колаборацію, сприяння терористичним організаціям та інші правопорушення.

«Якщо говорити про загальні санкції інкримінованих статей, то вони передбачають значне покарання — у вигляді позбавлення волі аж до 15 років або навіть довічне ув'язнення — це що стосується, наприклад, держзради», — повідомила речниця ОГП.

Окрім того, відповідаючи на запитання про справу щодо нафтопроводу «Самара-Західний напрямок», де фігурує Медведчук, вона зазначила, що після того, як у 2014-2015 роках право України на володіння цим нафтопроводом було підтверджено Апеляційним і Вищим господарським судами, через Рівненський господарчий суд було повернуто право власності (на цей нафтопровід - ред.) дочірньому підприємству Росії.

«Для цього був залучений експерт, неправдивий висновок якого був використаний у судовому засіданні, і це стало основою для скасування попередніх рішень. Відтак Україна втратила цей об'єкт. Надалі відбувся продаж труби афільованому підприємству, це фірма у Швейцарії. Але фактично керівництво цим об'єктом здійснювалося через дочірню компанію Росії», — заявила Максимець.

За даними слідства, організаторами цієї схеми був екснардеп спільно з чотирма особами, і усім їм наразі повідомлено про підозру.

Станом на кінець 2017 року збитки, які понесла держава, становили понад 1,4 млрд грн. Але у лютому цього року Верховний Суд підтвердив право України на українську частину цього нафтопроводу.

Також Максимець розповіла про майно Медведчука на яке вже накладено арешт.

Вона нагадала, що наразі яхта Royal Romance перебуває під безстроковим арештом внаслідок накладених ЄС санкцій.

За її словами, яхта фізично перебуває у Хорватії й завдяки санкціям залишити ці води судно не може.

«Це лише один з об'єктів майна, яке заарештоване і належить підозрюваному. Також у межах національних розслідувань на цю ж яхту накладено арешт у двох кримінальних провадженнях і, окрім того, в інших кримінальних провадженнях також накладено арешт на майно підозрюваного, і це — значні активи. Це — понад 30 земділянок, це — 23 будинки, це — понад 30 квартир, це — величезна колекція картин, а також — унікальний залізничний вагон-ресторан», — розповіла Максимець.

Нагадаємо, що напередодні Національне агентство з розшуку та менеджменту активів  продало на аукціоні баггі та квадроцикл підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука на загальну суму 921,8 тис. грн.

Читайте також: 

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
505
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду