В окупованому Криму росіяни використовують для пропаганди вуличну культуру,— Ташева
В окупованому Криму росіяни використовують для пропаганди вуличну культуру,— Ташева
У тимчасово окупованому Криму росіяни використовують різні інструменти для пропаганди, в тому числі вуличну культуру. Про це написала у фейсбуку представниця Президента в АРК Таміла Ташева.
«Окупанти використовують різні інструменти пропаганди, в тому числі і вуличну культуру. Ціль цього — продемонструвати світу, що на окупованих нею територіях відбуваються "міжнародні" фестивалі», — написала вона.
За словами Ташевої, з 2001 року у вільному українському Криму, в Ялті, проходив літній міжнародний хіпхоп-фестиваль «Битва року», який з 2009 року став подією Yalta Summer Jam. Він вважався одним із найбільших брейкінг- і хіпхоп-фестивалів у світі.
У 2014 році, після початку російсько-української війни та окупації Криму, росіяни за допомогою місцевих колаборантів «продовжили» діяльність фестивалю під окупаційним прапором Росії. І минулого тижня, 5 липня, «російська версія» Yalta Summer Jam розпочалася в окупованій Ялті вчергове.
«Росіяни в котрий раз намагаються продемонструвати всьому світу, що окупація сталася легально, що у Криму продовжується життя, зокрема розвиваються молодіжні культури. Але це не так.
Засновники та головні організатори окупаційного фестивалю з 2014 року — громадяни України — Руслан Новіков і брати Сергій та Андрій Андроннікови. Вони пішли на співпрацю з окупантами, організовували фестивалі під прапором Росії та за російські гроші. І продовжили це робити у 2022 році. Жоден з них не висловлював публічної позиції про російсько-українську війну», — додала Ташева.
Постійна представниця президента в Криму також зауважила, що окупанти використовують брейкінг і хіпхоп-культуру як новий олімпійський вид спорту для пропаганди, щоб продемонструвати «велич» Росії на міжнародній арені. Україні вдалось їх зупинити, і представників Росії не буде на Олімпіаді, а Україна вже здобула три ліцензії з чотирьох можливих на Олімпіаду-2024 з брейкінгу в Парижі, яка пройде з 26 липня по 11 серпня.
«Крим буде деокупований, це тільки питання часу. Росія має понести відповідальність за свої злочини. Водночас відповідальність за участь в легітимізації окупації неодмінно настане. Всі правопорушення будуть зафіксовані, а діяльність кожного вивчатиметься індивідуально для прийняття справедливих рішень. Про це ми неодноразово комунікували і продовжуємо це робити, опираючись на напрацьований представництвом документ про пріоритетні кроки Української держави після деокупації Криму», — зауважила Ташева.
Нагадаємо, що раніше в тимчасово окупованій Алушті росіяни помістили місцевого мешканця до ізолятора тимчасового тримання після його спілкування з продавцем у магазині.
Читайте також:
- Росія цілеспрямовано вбиває українських журналістів, — Жанна Кавельє
- Ольга Атаманова, «Медіацентр Україна»: Іноземні медіа говорять про Крим лише в контексті ведення бойових дій
- ЄСПЛ визнав порушення Росією прав людини у Криму
Фото: Таміла Ташева/ фейсбук