15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив склад журі Національного конкурсу

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив склад журі Національного конкурсу

10 Липня 2024
1187
10 Липня 2024
09:38

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив склад журі Національного конкурсу

1187
15-й ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Києві.
15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив склад журі Національного конкурсу
15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив склад журі Національного конкурсу

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в Києві, оголосив склад журі, яке оцінюватиме фільми Національної конкурсної програми. Про це йдеться в повідомленні на сайті кінофестивалю.

До складу журі увійшли:

  • Аліса Коваленко

Українська режисерка документального кіно, чиї фільми здобули численні нагороди на міжнародних кінофестивалях, членкиня Європейської та Української кіноакадемій. Її фільми «Аліса в країні війни» (IDFA 2015) та «Домашні ігри» (Sheffield DocFest 2018) взяли участь у понад 100 фестивалях і отримали низку відзнак та нагород. Її повнометражний документальний фільм «Ми не згаснемо» мав світову прем'єру на кінофестивалі Berlinale 2023, став найкращим документальним фільмом VII Кінопремії «Золота дзиґа», а також був відібраний до селекційного списку Європейської кіноакадемії для номінації «Найкращий європейський документальний фільм» 2023 року.

  • Ліза Марі Руссо

Кінематографістка та продюсерка, яка очолювала три фонди Великої Британії. Її фільми демонструвалися на престижних фестивалях по всьому світу, в кінотеатрах, на телебаченні та на стримінгових платформах. Керувала фондом BFI Doc Society Fund з 2018 по 2021 рік, а потім була виконавчою продюсеркою окремих проєктів. У 2009 році разом із Кейт Огборн заснувала Fly Film. Вона також є консультанткою Sheffield DocFest MeetMarket і ACE Producers, співпродюсеркою Autofiction Films українського документального фільму «Поема для маленьких людей» і заступницею члена журі Європейського фонду солідарності з українським кіно.

  • Сахра Карімі

Кінорежисерка, сценаристка і викладачка родом з Афганістану. У 2012 році заснувала власну кінокомпанію та мультимедійну студію Kapila Multimedia House у Кабулі, щоб підтримувати незалежних афганських кінематографістів та митців. Стала першою жінкою в історії Афганістану, яка очолила державну кінокомпанію Afghan Film. Вона також перша і єдина жінка з Афганістану, яка здобула ступінь доктора кіномистецтва, і єдина афганська кінорежисерка, яка є членкинею Словацької академії кіно і телебачення. У творчому доробку має близько 30 короткометражних ігрових і документальних фільмів, а також Сахра є лауреаткою багатьох міжнародних кінонагород, зокрема Словацької національної кіно- і телепремії, Міжнародного фестивалю документального і короткометражного кіно в Більбао, фестивалів Sole Luna, Morodas Doc Film Festival (Італія), Cine Film Festival та інших.

  • Ванда Адамік Грицова

Власниця компаній Wandal Production і Alluvium Production, раніше працювала генеральною директоркою Media Pro Entertainment Group Slovakia та була президенткою Словацької академії кіно і телебачення. Зараз вона працює над фільмом «Виліт з Кабула», історичною драмою «Кригою вниз» і телесеріалом «Три береги Дунаю».

  • Майк Фіггіс

Кінорежисер, письменник і композитор, який часто поєднує ці професії. Майк приєднався до експериментальної театральної групи PEOPLE SHOW і багато гастролював. Саме тоді він почав експериментувати з кіно і звуком, додаючи елементи живого театру та опери. Здобув визнання з фільмом «Грозовий понеділок» (1988). В його доробку стрічки «Внутрішнє розслідування» (1990), «Залишаючи Лас-Вегас» (1995), «Міс Джулі» (1999), він експериментував із розділеним екраном у стрічці, «Таймкод» (2000), що став першим цифровим фільмом, знятим у реальному часі тощо. «Лукреція Борджиа» (2011) стала першою оперою, яку транслювали у 3D по всій Великій Британії. Також Майк є автором книжок «Створення цифрового кіно» та «36 драматичних ситуацій для кіно», в яких досліджуються виклики нового кіно та структури сюжету. Остання його робота — документальний фільм про створення нового епічної стрічки Френсіса Форда Копполи «Мегалополіс».

15-й ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Києві і пройде за підтримки Державного агентства України з питань кіно, програми «Креативна Європа» Європейського Союзу, Українського культурного фонду та Польського Інституту в Києві.

Нагадаємо, що до Національної конкурсної програми 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) увійшло 10 повнометражних фільмів

Читайте також: 

Фото: ОМКФ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1187
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду