«Бабель» розповів людські історії вбитих росіянами в Бучі
1 липня видання «Бабель» презентувало спеціальний мультимедійний проєкт «Люди Бучі», присвячений історіям українців, які загинули під час окупації Бучі у 2022 році. Про це «Детектору медіа» розповіли творці проєкту.
«Люди Бучі» — це історії 58 людей, які були вбиті росіянами і поховані у братській могилі біля церкви Андрія Первозваного в Бучі. Проєкт двомовний і доступний українською та англійською.
Головна редакторка «Бабеля» Катерина Коберник, яка редагувала проєкт, розповіла, що його ідея виникла, коли колишній головний редактор «Бабеля» Євген Спірін працював у Бучі відразу після деокупації містечка і займався, зокрема, ідентифікацією жертв. Тоді в нього і в команди виникло бажання ідентифікувати всіх загиблих. Адже багато решток людей були понівечені.
Коберник розповіла, що в підготовці проєкту було чимало труднощів. Дуже довго складали остаточний список жертв, довго працювали слідчі, а імена всіх жертв досі не встановлені. Втім, виданню вдалось отримати список людей, які були поховані у братській могилі біля церкви.
«Ми вирішили розказати короткі людські історії кожного з загиблих. Нам хотілось показати, що ці масові жертви — це насамперед люди, що за ними стоять звичайні людські емоції, переживання, що кожна людина — це окремий світ. Це більше, ніж сухі новини про «30 неідентифікованих тіл».
Коли я редагувала текст про те, як один хлопець хотів от-от освідчитись своїй дівчині, але не встиг, бо його вбили росіяни — я плакала. Нам здається, що якраз такі історії найбільше ілюструють страшні злочини Росії. Це злочини проти людяності — коли росіяни просто заходили місто і прицільно вбивали мирних беззбройних людей», — розповіла головна редакторка.
Співавторами цього проєкту стали творці бучанського медіа Thebuchacity, зокрема журналістка Вікторія Кондратюк.
«Ми кілька місяців збирали інформацію, надсилали запити та спілкувалися з родичами, щоб створити цей матеріал. Це була складна, але надзвичайно важлива робота. На жаль, навіть, цього не вистачило, щоб висвітлити історії всіх жертв російської армії», — розповів керівник медіа Олександр Остапа.
Над візуальною частиною проєкту працювали артдиректорка Катерина Бандус і дизайнерка Анастасія Лисиця.
Читайте також: