Харківська облрада зняла з розгляду питання про присвоєння звання почесного громадянина голові МВС часів Кучми Юрію Смирнову, — ЗМІ
Харківська облрада зняла з розгляду питання про присвоєння звання почесного громадянина голові МВС часів Кучми Юрію Смирнову, — ЗМІ
У Харкові депутати обласної ради сьогодні, 27 червня, не розглядали кандидатуру голови МВС України часів Леоніда Кучми Юрія Смирнова на отримання звання «Почесний громадянин Харківської області», повідомляє видання «Думка».
Як зазначає видання, на початку засідання голова облради Тетяна Єгорова-Луценко запропонувала виключити кандидатуру Смирнова з пакета пропозицій та відправити на доопрацювання. Цю пропозицію підтримали депутати обласної ради.
У пакеті на присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області» залишилося шість кандидатур. За присвоєння їм почесного звання проголосувало 82 депутати, утрималися два, проти — 0.
Рішення щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області» ухвалене, кандидатура Смирнова не розглядалася.
Також депутатка Харківської обласної ради від «Європейської солідарності», активістка Галина Куц підтвердила, що Харківська облрада зняла з розгляду кандидатуру ексміністра Смирнова, який намагався розвалити справу Ґонґадзе, на присвоєння звання почесного громадянина.
Також в опублікованому переліку на сайті Харківської облради про присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області» йдеться про шістьох осіб, однак Смирнова серед них немає.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що депутати Харківської облради на XXIV сесії VIII скликання голосуватимуть за присвоєння звання «Почесних громадян Харківської області» сімом кандидатам, зокрема колишньому міністру часів Кучми, голові правління БФ «Правопорядок» Юрію Смирнову.
Юрій Смирнов понад 20 років працював на різних міліцейських посадах, був начальником управління міліції на Луганщині.
Пізніше він обійняв посаду заступника міністра внутрішніх справ, а згодом очолив Головне управління МВС у Києві, працював заступником у міністерстві, керівником якого тоді був Юрій Кравченко. Генерал Пукач назвав останнього одним із замовників убивства засновника «Української правди» Георгія Ґонґадзе, разом з Леонідом Кучмою, Володимиром Литвином та Миколою Джигою.
В 2001 році саме генерал Юрій Смирнов оголосив, що вбивство Гонгадзе не має політичних мотивів, здійснене «з хуліганських міркувань» двома злочинцями, що загинули у грудні 2000 року. Він стверджував, що ті, хто вбив журналіста, не мали замовників чи організаторів.
Вчора після новини у медіа про наміри Харківської олбради шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова написала у фейсбуці: «Ну що ж. Люди змінюються, зараз Смирнов — голова правління БФ “Правопорядок”, клуб “Генерал” пише про благодійну діяльність БФ для нашої армії (не таку вже і вражаючу, але ну ок). Питання в іншому: інститут репутації має почати колись працювати в Україні? Колись він відверто брехав по справі, яка стала однією з визначальних для історії України. То що, Юрій Смирнов не проживе без почесного звання? Чи може не проживе без пожиттєвої стипендії, яку це звання передбачає?
Без страждань совісті та якихось моральних обмежень — очевидно, живе. А депутати облради готові цьому сприяти?» — написала Наталія Лигачова у фейсбуці.
За інформацією «Дзеркала тижня», у період з 2000-го до 2012 року понад 50 ветеранів МВС отримали фейкові статуси учасників бойових дій у Косовому, щоб мати право на додаткові пільги. Зокрема, серед цих здобувачів статусу був і Юрій Смирнов.
Фото: скриншот з ютуб-відео / Харківський національний університет внутрішніх справ