Руанда відкликала підпис під комюніке Саміту миру

Руанда відкликала підпис під комюніке Саміту миру

18 Червня 2024
6008
18 Червня 2024
08:42

Руанда відкликала підпис під комюніке Саміту миру

6008
Раніше підписи прибрали Йорданія та Ірак.
Руанда відкликала підпис під комюніке Саміту миру
Руанда відкликала підпис під комюніке Саміту миру

Руанда відкликала свій підпис під спільним комюніке Глобального саміту миру, який відбувся у Швейцарії 15–16 червня. Про це свідчить сайт Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Вона стала третьою такою країною, раніше підписи зникли Йорданії та Іраку.

Водночас у переліку з’явився Вселенський патріархат.

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в етері Радіо Свобода повідомив, що  Ірак та Йорданія не відкликали свої підписи під документом, бо і не підписували його, вони з’явилися в списку країн-підписантів через технічний збій.

Жовква вказав на те, що на Саміті миру працювала система «згода за замовчуванням» або «процедура мовчазної згоди».

«Умовно кажучи, країнами або учасниками, які вважалися такими, що приєдналися, вважалися ті, які не висловили свого заперечення до певного моменту часу. І залишився просто технічний збій. Ті дві держави, (Ірак та Йорданія, – ред) просто здали свою незгоду за короткий період часу до того, як це повідомлення з’явилося вже в широкому загалі. Тому некоректно говорити про відкликання підписів або відкликання згоди цими державами», – пояснив Ігор Жовква.

За його словами, з цими державами «ведеться робота», і, можливо, вони просто потребуватимуть більше часу, але жодного відкликання підпису під спільним комюніке немає.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції.

Також серед країн, які делегували своїх представників на Глобальний саміт миру, не підписали комюніке Таїланд, Лівія, Індонезія, Бахрейн, Вірменія, Колумбія, Індія, Мексика, ПАР, Об'єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія. Також не підписали комюніке присутні в якості спостерігачів Ватикан і Бразилія. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що комюніке буде відкрите для підписання країнами до і після завершення саміту.

Нагадаємо, перший Глобальний саміт миру за ініціативою України проходив 15–16 червня у швейцарському Бюрґенштоці. У ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація.

Читайте також: 

Фото: president.gov.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6008
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду