Лубінець спростував власну інформацію про жертву сексуального насильства з боку росіян і закликав медіа видалити новину
Лубінець спростував власну інформацію про жертву сексуального насильства з боку росіян і закликав медіа видалити новину
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець спростував інформацію, яку сам озвучив напередодні на Саміті миру у Швейцарії, про українську полонену — жертву сексуального насильства з боку російських окупантів, і закликав медіа видалити новину про це.
16 червня, виступаючи на Глобальному саміті миру, Лубінець повідомив, що начебто 24-річна поліціянтка, яку повернули до України під час останнього обміну, розповіла його представникам, що протягом двох років полону вона зазнавала сексуального насильства з боку російських солдатів.
«Під час останнього обміну полоненими між Україною і РФ було звільнено 75 осіб, з яких четверо були цивільними. Одна з них — це молода дівчина, їй зараз 24 роки. Вона ніколи не воювала проти росіян, вона представниця Національної поліції з Маріуполя. Серед звільнених була 24-річна поліціянтка, яка перебувала у полоні РФ протягом понад двох років. За міжнародним гуманітарним правом, вона не вважається військовополоненою як представниця поліції, але росіяни вважали її такою.
Вона розповіла моїм представникам, що всі ці два роки вона була під сексуальними тортурами з боку російських солдатів. Весь цей період», — сказав Лубінець.
Проте згодом у соцмережах Офіс омбудсмана заявив, що Лубінець помилився і озвучена ним інформація про насильство стосувалася зовсім іншої жінки, а не поліціянтки з Маріуполя.
«На жаль, вийшла прикра помилка. … Я мав на увазі зовсім іншу людину, яка розповіла моїм представникам про тортури. Це відбулося раніше, не в межах останнього обміну. Вона не має жодного відношення до цієї дівчини», — написав Лубінець.
Він закликав медіа «видалити й не поширювати цю інформацію, вона не відповідає дійсності».
«Прошу вибачення за помилку. Сталося непорозуміння!» — написав омбудсман.
Відзначимо, інформацію, озвучену Лубінцем, устигли оприлюднити лише кілька українських ЗМІ. При цьому одне з медіа також опублікувало фото нібито постраждалої від насильства «до і після полону». За стандартами журналістики, медіа зобов’язані спростувати читачам помилкову новину, а не просто видалити її.
«Детектор медіа» звертався до пресслужби омбудсмана, проте там не надали коментаря.
Читайте також:
- Як журналістам висвітлювати сексуальне насильство в умовах війни
- Не заборонена тема, а воєнний злочин: чому медіа мають більше говорити про сексуальне насильство
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets